Dienas ziņas

Aizkrauklē iecerēts atjaunot divplūsmu skolu

Dienas ziņas

Streļčenoks atlaiž Strīķi

Liepājā atjaunots J. Čakstes laukums

Liepājā atklāj rekonstruēto Jāņa Čakstes laukumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Liepājā piektdien atklāja rekonstruēto Jāņa Čakstes laukumu. Tagad tas jaunā veidolā godina Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu. Laukumā izlasāmi vairāki viņa savulaik paustie domu graudi.

Par Jāņa Čakstes laukuma agrāko izskatu un vecā betona seguma slikto kvalitāti Liepājas dome jau vairākus gadus saņēma iedzīvotāju sūdzības. SIA "AKA birojs"  izstrādātais rekonstrukcijas projekts paredzēja atjaunot laukumu tā sākotnējā - pirms kara laika izskatā, kā arī ieviest tajā patriotiskus akcentus - Latvijas valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes paustos domu graudus.

Liepājnieki rekonstrukciju vērtē atzinīgi un pauž prieku par to. "Ļoti viedi vārdi ir uzrakstīti uz šīm plāksnēm, bet tas viņu dizainiskais noformējums man nepatīk," saka liepājnieks Aivars. Viņam piekrīt arī Mirdza. "Esmu ļoti priecīga un lepna par to, ka beidzot izdevās šos te šausmīgos akmeņus ar drātīm nomainīt. Tiešām jauki," saka liepājniece.

Arī Liepājas domes projektu vadītāja Kristīne Lukošjus norāda, ka viss ir sanācis kā iecerēts. "Idejiski viss sanācis tā kā projektā paredzēts. Papildus esam pielikuši klāt videokameras. Mums gribas, lai te ir kārtība, tīrība," viņa uzsver.

Laukumā izveidota arī neliela rotaļu zona bērniem, savukārt  laukuma vidū iebūvēta strūklaka, kas veidota tā, lai ar gaismas un ūdens palīdzību būtu iespējams atainot dažādus latvisko zīmju simbolus. Tagad strūklaka jau ieziemota , bet vasarā garāmgājēji te varēšot redzēt gan Laimas zīmi, gan Austras koku, Māras zemi un citus simbolus. Tā kā blakus laukumam atrodas vairākas mācību iestādes, iecerēts ka šeit skolēniem notiks dažādi ar patriotisko audzināšanu saistīti pasākumi. "Vajadzētu apkārtējo skolu skolēnos raisīt patriotiskas jūtas - ka mēs esam latvieši, piederam Latvijai. Tā ir mūsu zeme, par kuru jārūpējas, jākopj," atzīmē Lukošjus.

Laukuma rekonstrukcijas izmaksas ir aptuveni 690 000 latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti