Dienas ziņas

«Nepaej garām!»: Veronikas stāsts

Dienas ziņas

Izstrādā DP «Silene» aizsardzības plānu

Liepājā atklāj pirmo koprades telpu

Liepājā atklāj pirmo koprades telpu

Liepājā ceturtdien, 29. martā, atklāj pilsētā pirmo koprades biroju, kura galvenā ideja ir piedāvāt atvērtā tipa telpas dažādu nozaru mazajiem uzņēmējiem, pašnodarbinātām personām un lielu firmu darbiniekiem, kuriem nav sava biroja. Paredzēts, ka birojā vietu būs aptuveni 40 darbiniekiem, un jau tagad gandrīz puse no tām ir aizņemtas.

Jaunās Liepājas “co-working space” jeb koprades biroja dibinātājs ir arī Kurzemes Biznesa inkubatora vadītājs Intars Zēns. Viņu televīzija satiek, organizējot pēdējos remontdarbus, kas nepieciešami pirms koprades biroja atklāšanas. Vairākus gadus strādājot inkubatorā un arī runājot ar tā uzņēmējiem, viņš nonācis pie secinājuma, ka nepieciešamība pēc šādas telpas ir visai liela. To vēl vairāk apstiprinājis fakts, ka Rīgā šādu biroju ir jau vairāk nekā 15. Plānots, ka telpās notiks arī dažādas apmācības, semināri un neformāli kopienas pasākumi.

“Tā ir iespēja cilvēkam – “frīlanserim”, mazajam uzņēmējam un pašnodarbinātajam vai liela uzņēmuma darbiniekam, piemēram IBM un “Microsoft” ir savs darbinieks, kurus viņi izvieto “co-working” birojos. Tā ir iespēja īrēt atsevišķu darba vietu, maksājot tikai par vienu,” norāda koprades biroja “Coworking Liepāja” dibinātājs un vadītājs Intars Zēns.

Koprades biroji nebūt nav jauna ideja – dažādi avoti norāda, ka pērn visā pasaulē bija vairāk nekā 15 000 šādu vietu ar apmēram 1,3 miljoniem darbinieku. Prognozes liecina, ka 2020. gadā vairāk nekā 40 procenti būs pašnodarbinātas personas vai tā sauktie “frīlanseri” un tāpēc liela daļa no viņiem varēs strādāt šādās vietās. Kā norāda “Coworking Liepāja” sastaptais interneta dizaineris Artūrs Ziediņš – koprades telpa ļoti palīdzot darbam.

“Man kā pašnodarbinātajam, kurš iepriekš strādāja mājās, jāsaka viens – mājās ir grūti sevi piespiest kaut ko darīt, nāk virsū slinkums, ir ikdienas darbi. Šī ir laba iespēja ārpus mājas iziet un piespiest sevi strādāt un kļūt produktīvākam,” norāda Ziediņš.

Liepājnieks, sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Hmieļevskis vismaz daļu no savas darba dienas iecerējis pavadīt tieši šajā kopstrādes birojā. Par savu pieredzi un izvēli strādāt kopā ar citiem nevis mājās. „Esmu pašnodarbināta persona. Ikdienā strādāju ar dažādiem uzņēmumiem un projektiem.  Man neatmaksājas īrēt pašam savu biroju, līdz šim esmu izmantojis iespēju strādāt no mājām," norādīja Hmieļevskis.

Darbam mājās ir gan savi plusi, gan mīnusi, skaidro Hmieļevskis. Lasot zinātniskus rakstus, Dzintars secinājis, ka darba vide ārpus mājas palīdz koncentrēties un strādāt produktīvāk. „Kaut arī mājās tevi neviens netraucē, tomēr kādā brīdī sāc traucēt pats sev – vari traukus nomazgāt, puķes apliet vai izdarīt vēl kaut ko.  Ja tur par pieņemamu cenu vari iegūt darba telpas, darba vidi, tad tas ir izdevīgi no psiholoģiskā viedokļa.  Tas ļauj jau 15 minūtēs noskaņoties darbam – tu vairs neesi mājās, tu esi darbā," bilst Hmieļevskis.

Jaunās kopā strādāšanas telpas sākusi izmantot arī praktikante Amanda Lejniece no uzņēmuma „Motiva Latvija”. „Mēs tirgojam žalūzijas un automātiku. Mums ir birojs mēbeļu tirgū, bet man tur  ir neērti strādāt, neesmu arī pārdevēja, tāpēc varu strādāt no mājām, taču mājās ir lielais slinkums. Te ir grāmatvede no mūsu uzņēmuma, vienmēr varu ar viņu parunāt. Te ir arī citi cilvēki, ar kuriem varu jebkurā laikā kontaktēties," teica Lejniece.

Šobrīd lielākā daļa koprades telpā strādājošo uzņēmumu šeit darbojas testa režīmā, ir pārstāvētas vairākas nozares – gan internets, tehnoloģijas, gan arī cita veida uzņēmumi. Intars Zēns stāsta, ka pieprasījums pēc šādas idejas ir liels, ir pamats uzskatīt, ka Liepājā drīz varētu būt vēl vismaz divas koprades telpas – viena Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biznesa inkubatorā un otra viesnīcā “Royal Hotel”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti