Liepājā atklāj Mīlestības koku - vietu, kur jaunlaulātajiem karināt slēdzenes

Svētdien, Valentīndienā, Liepājā tiks atklāts jauns vides objekts - 4,5 metrus augsts Mīlestības koks sirds formā. Tā būs vieta, kur jaunie pāri varēs droši novietot arī savas slēdzenes, kas līdz šim karinātas pie Tramvaja tilta. Nākamgad varētu sākties tilta rekonstrukcija, tāpēc slēdzenes agri vai vēlu būtu jānoņem. Jaunā vides objekta autors ir mākslinieks Kristaps Štobis un uzņēmums SIA "Red Concept".

Šī iecere par vides objektu, kas domāts jaunlaulātajiem un mīlestības apliecinājumam, radusies Dzimtsarakstu nodaļā, stāsta Liepājas domes pārstāvis Andrejs Rjabcevs: "Šāda objekta izveide Liepājā atrisina problēmu, ar kuru pašvaldība saskaras jau vairākus gadus – tā ir tradīcija karināt atslēgas Tramvaja tilta margās. Šo gadu laikā slēdzeņu uzkrājies ne mazums, tāpēc nācās domāt, kā šo problēmu risināt."

Risinājums ir atradies – tas ir vides objekts, ko izdodas aplūkot vēl uzņēmuma "Red Concept" darbnīcā. Tā ir 4,5 metrus augsta metāla skulptūra, kas veidota no nerūsējoša tērauda. Vides objekts vizuāli līdzinās gan koka, gan sirds formai.

Skices autors Štobis rāda neskaitāmas vietas, kur jaunajiem pāriem būs iespēja karināt savas slēdzenes: "Tu vari karināt šeit, šeit, karini pie pamatformas, pie dzīslām, joslām ..  ar Mīlestības pinekļiem -  ar šo dziesmu vides objekts man sāka asociēties tad, kad tas jau bija gatavs, nevis skiču sākumposmā."

Jau pati pilsētvide un panorāma pie Liepājas kanāla parāda, ka šajā vietā nevar atrasties mazas formas vides objekts, skaidro Štobis, citādi tas nebūtu pamanāms. Jautājot, kā atslēgas iekārt augstāk, autoram ir kas padomā: "Līgavainis var pacelt savu līgavu augstāk, tas noteikti izskatīties atraktīvi arī fotogrāfijās."

Jaunais vides dizaina objekts – mīlestības apliecinājums katram var raisīt savas asociācijas, vai tā būtu sirds asinsrite, savijušies koku zari vai kas cits. Mākslinieks skaidro savu versiju: "Nu, piemēram, tie var būt simtiem tūkstošiem notikumu, kas savijas vienā lielā, skaistā notikumā. Kā zināms, lielai daļai cilvēces – kāzas, precēšanās, divu cilvēku savienība ir viens liels, skaists, ja ne pats skaistākais dzīves notikums."

Kamēr mīlestības koks iedzīvosies pilsētvidē un kāzinieku slēdzenes parādīsies šajā vides objektā, pilsētas vadība jau gatavojas Tramvaja tilta rekonstrukcijai, kur tagad iekārtas laulāto slēdzenes. Kad tuvosies projekta īstenošana, pārus aicinās atslēgas noņemt pašiem.

"Ir jārēķinās, ka ir šis jaunais objekts. Aicināsim jaunos pārus slēdzenes likt jaunajā objektā. Jārēķinās, ka tagad projektēšanas stadijā ir visa Tramvaja tilta rekonstrukcija, tas ir apjomīgs projekts. Slēdzenes būs jānoņem, lai vēsturiskās margas varētu atjaunot vēsturiskā izskatā," norāda Rjabcevs.

Tramvaja tilta rekonstrukcija varētu sākties nākamgad, kas paredz arī paplašināt ietves līdz  3,5 metru platumam. Aptuvenās projekta izmaksas pārsniedz vienu miljonu eiro.

Netālu no tilta kanāla malā atrodas arī jaunais vides objekts jaunlaulātajiem, kura uzstādīšanai un izveidošanai pašvaldība atvēlēja gandrīz 25 000 eiro. Ieteikumus nosaukumam varēja iesūtīt ikviens interesents.

Liepājas pilsētas pašvaldībā vēlāk informēja, ka kopumā objekta nosaukumam saņemti vairāk nekā 40 dažādi varianti. Par piemērotāko un labskanīgāko atzīts arī visbiežāk iedzīvotāju ieteiktais - "Mīlestības koks".

No nerūsējošā tērauda veidotā vides objekta izgatavošana un uzstādīšana izmaksāja 24 990 eiro.

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti