Dienas ziņas

Aizkrauklē attīstīs Daugavas piekrasti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Liepājā atklāj Energoefektivitātes centru

Liepājā atklāj Energoefektivitātes centru

Liepājā atklāj Energoefektivitātes centru, lai izglītotu sabiedrību par viedas enerģijas iegūšanu un racionālu izmantošanu. Plānots organizēt bezmaksas seminārus, bet ceturtdien, 7. februārī, pēc Energoefektivitātes centra atklāšanas notika pirmā lekcija par tēmu "Apgaismojums".

Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris tādējādi cer arī popularizēt Kurzemē ražotus produktus, norādīja organizācijas vadītājs Salvis Roga.

Salvis Roga: Par Liepājs energoefektivitātes centru Sintija Ambote

Šis būs pirmais Energoefektivitātes centrs ārpus Rīgas reģiona, un tā mērķi ir divi  - eksponēt Latvijas uzņēmumus un produktus “energoefektivitātes prizmā” un izglītot sabiedrību, kā dzīvot gudrāk, tērējot mazāk enerģijas un naudas, nemazinot ikdienas komfortu, stāstīja Roga.

Reizi nedēļā centrā iecerēti semināri vairāku stundu garumā par kādiem energoefektivitātes jautājumiem, piemēram, apgaismojumu, apkuri, siltināšanu, industriālo energoefektivitāti, ar praktiskiem piemēriem, “lai nav tikai ''zaļš”, bet arī ekonomiski izdevīgs”, stāstīja Roga.

“Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris” ir pārnozaru organizācija, kas apvieno vairākus komersantus, izglītības un pētniecības institūcijas, kuras darbojas zaļo un veido tehnoloģiju sektorā. Centrā ir iespēja ne tikai klausīties seminārus, bet arī aplūkot Kurzemē ražotas ar elektroenerģiju saistītas ierīces.

Centrs strādā, “lai cilvēkus informētu par energoefektivitāti, mācītu cilvēkiem dzīvot labāk, neieguldot vairāk līdzekļus, tērēt elektroenerģiju, bet par to nemaksāt vairāk. Šobrīd mūsu semināri pārsvarā domāti juridiskām personām, uzņēmējiem. Ir arī viens seminārs, kas ir plānots mājsaimniecībām,” stāstīja Energoefektivitātes centra vadītāja ieva Vinniņa.

Uzņēmējs Raivis Ekšteins atzina, ka “energoefektivitāte mūsdienās ir ļoti svarīga. Ieekonomēt elektrību un citus resursus ir ļoti svarīgi. Šāds centrs ļoti labi, ka ir izveidots, es domāju, ka viņam būs ļoti liela atsaucība. ”

Liepājas pašvaldības vadība atzīst, ka pilsētai Energoefektivitātes centrs ir nepieciešams, jo efektīva resursu izmantošana kļūst arvien aktuālāka. Pirmais bezmaksas seminārs bija veltīts apgaismojuma tēmai, kur liela pieredze ir arī Liepājas pašvaldībai. Pirms dažiem gadiem Liepājā modernizēja ielu apgaismojuma sistēmu, līdz ar to samazinājās elektroenerģijas patēriņš.

“Eiropas Savienība šim nolūkam novirza milzīgus līdzekļus, ko izmanto arī Latvijā, un, lai tos izmantotu arī efektīvi, ir jābūt zināšanām, un šis centrs ir viens no tām vietām, kur varēs vairot zināšanas, izraisīt interesi jaunai paaudzei,” norādīja Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Mārtiņš Tīdens.

Pasākumā piedalījās uzņēmēji no dažādām pilsētām, kuri pauda uzskatu, ka centrs ļaus iepazīt jaunas un maz zināmas lietas, kā arī dalīties pieredzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt