Liepājā atklāj bērniem specializētu mākslas vingrošanas zāli

Liepājā atklāta specializētā mākslas vingrošanas zāle, kas lielākoties paredzēta treniņiem, kā arī sacensību rīkošanai bērniem. Pilsētas Sporta pārvaldes vadība un treneri ir vienisprātis, ka lielākais ieguvums būs regulāras nodarbības, jo līdz šim tās notika skolā, kur bija jāpielāgojas mācību stundu grafikam.

Jaunā specializētā mākslas vingrošanas zāle 805 kvadrātmetru platībā sniegs iespēju vienlaikus strādāt vairākām grupām ar horeogrāfiju, dejām, kā arī palīgrīkiem un nepieciešamo inventāru.

Mākslas vingrošanas trenere Jeļena Rieksta neslēpj, ka šis sporta veids Liepājā nav ļoti populārs, taču šobrīd tajā sevi pierāda un pilnveido vairāk nekā 100 vingrotāju vecumā no 4 līdz 18 gadiem. Daļa no tiem jau guvuši lielus sasniegumus gan Latvijas, gan Eiropas un pasaules mēroga čempionātos. "Mēs ceram uz vēl lielākiem panākumiem uz tā rēķina, ka mums ir sava bāze, bērniem ir ērti un būs tiešām bauda sportot, jo viss ir paredzēts tieši mākslas vingrošanai - vairs nekādu basketbolu grozu, kur karājas mūsu lentes,” saka Liepājas Kompleksās sporta skolas mākslas vingrošanas trenere Jeļena Rieksta.

Līdz šim mākslas vingrošanas treniņi kompleksās sporta skolas audzēkņiem norisinājās 7. vidusskolā, bet, ņemot vērā šo telpu tehnisko stāvokli un piemērotību citiem sporta veidiem, nodarbību laiks bija pārāk īss, lai tās plānotu ilgtermiņā un izvietotu inventāru atbilstoši mākslas vingrošanas specifikai. Tādēļ pašvaldība lēmusi par labu telpu nomai uz pieciem gadiem.

"Šajā brīdī pieci gadi tas ir, lai ieguldītā investīcija atmaksātos gan īpašniekiem, gan arī sporta veidam. Šeit telpu īre ir aptuveni 70 000 eiro gadā,” norādīja Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš. “Tā vajadzība noteikti bija, jo skolas sporta zāles pieejamība ir tikai no pusčetriem, četriem, kad skolā beidzas sporta stundas, un tas ir daudz, daudz par maz, lai ļoti kvalitatīvi realizētu visas mākslas vingrošanas programmu un, protams, cerētu uz augstiem rezultātiem,” norāda Lagzdiņš.

Viņš norāda, ka pagaidām nav skaidrības par jaunās vingrošanas zāles likteni pēc pieciem gadiem, jo pašvaldībai sporta jomā šobrīd ir citas prioritātes, taču, viņaprāt, arī pēc tam treniņu vieta varētu palikt jaunajās telpās. Zāle veidota kā treniņu centrs, jo lielāka mēroga sacensībām mākslas vingrošanā nepieciešama telpa ar augstākiem griestiem, un tās kā iepriekš tiks organizētas Liepājas Olimpiskajā centrā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti