Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Noraida I. Viņķeles demisijas pieprasījumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zarnu infekcijas dēļ Liepājā slēdz restorānu

Liepājā ar akūtu zarnu infekciju saslimuši 70 cilvēki (precizēts)

Liepājā ar akūtu zarnu infekciju saslimuši 70 cilvēki, kuri ēduši "Baltic Restaurants" pusdienu restorānā, kas atradies uzņēmuma "Lauma Fabrics" teritorijā.

Liepājā ar akūtu zarnu infekciju saslimuši 70 cilvēki Linda Zalāne
Kā informēja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja, SPKC informāciju par masveida saslimšanu Liepājā šorīt saņēmis no Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD). Patlaban SPKC uzsākusi epidemioloģisko izmeklēšanu Liepājā, Ziemeļu ielā 19.

 

Plašāku informāciju par saslimšanas cēloņiem SPKC sola sniegt pievakarē.

PVD pārstāve Ilze Meistere teica, pēc tam, kad vairāki darbinieki neieradās darbā, jo jutās slikti pēc "Baltic Restaurants Latvia" ēdnīcā ieturētajām pusdienām, uzņēmumu "Lauma Lingerie" un "Baltic Restaurants Latvia" vadība vienlaicīgi par izveidojušos situāciju informēja PVD, kas šodien veic pārbaudi uzņēmuma ēdnīcā. 

"PVD saņemto informāciju ir sniedzis arī SPKC, kas veic epidemioloģisko izmeklēšanu, lai skaidrotu saslimšanas cēloņus," sacīja Meistere.

"Baltic Restaurants Latvia" restorāns, ņemot vērā uzsākto pārbaudi, pats ir apturējis savu darbību, sacīja Meistare. 

PVD pārstāve Tatjana MarčenkovaLinda Zalāne
PVD pārstāve Tatjana Marčenkova teica, ka saslimšanas gadījumi, iespējams, ir saistīti ar ēdināšanas pakalpojumu. Šajā restorānā ik dienu maltītes ietur ievērojams skaits cilvēku.

"Tur ir dienas restorāns un tur ir iespēja saņemt ēdienu ne tikai "Lauma Fabrics" darbiniekiem, bet arī apmeklētājiem, kas nāk no ielas. Kopumā viņi ik dienu gatavo ēdienu aptuveni 400 cilvēkiem un vēl ap 200 porcijām dod citam ražojošam uzņēmumam," stāstīja dienesta pārstāve.

PVD speciālisti ir paņēmuši nomazgājuma paraugus un par rezultātiem ziņos, tiklīdz būs zināms kas vairāk. Arī SPKC pauda, ka šobrīd viena no uzliesmojuma izcelšanās versijām ir ēdināšanas pakalpojumu saņemšana. Centra speciālisti veic epidemioloģisko izmeklēšanu un mudina cilvēkus, kuri ēduši šī ēdinātāja gatavoto maltīti, akūtas zarnu infekcijas simptomu gadījumā vērsties pie ģimenes ārsta.

Savukārt ēdināšanas uzņēmums "Baltic Restaurants Latvia" informēja, ka, ņemot vērā to, ka ražotnes teritorijā Liepājā, Ziemeļu ielā 19, ir konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi ar vīrusa infekcijas pazīmēm, un lai mazinātu šī vīrusa tālākās izplatīšanās iespējamību, no šodienas uz laiku tiek slēgts "Baltic Restaurants" pusdienu restorāns, kas tur darbojas. 

"Mēs pieņēmām lēmumu par dienas restorāna slēgšanu uz laiku, ņemot vērā to, ka patlaban ir vīrusu infekciju izplatīšanās sezona, un ir bijuši jau vairāki uzliesmojumi dažādās Latvijas pilsētās," teikts uzņēmuma paziņojumā.

Uzņēmums par pusdienu restorāna darba atsākšanu lems piektdien, 29. novembrī.

"Baltic Restaurants Latvia" valdes priekšsēdētāju Aigars Kaugars stāstīja, ka dienā kopā tiek apkalpoti ap 700 cilvēku. Ēdinātājs veic arī 200 maltīšu porciju piegādi citiem klientiem, no kuriem neviens neesot saslimis.

Tāpat "Baltic Restaurants Latvia" informēja, ka uzņēmuma darbiniekiem slimības pazīmju nav, taču drošības nolūkos darbinieki šodien ir nodevuši analīzes, lai pārliecinātos par savu veselības stāvokli.

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde stāstīja, ka Liepājā, Ziemeļu ielā 19, atrodas uzņēmums "Lauma Fabrics", un tā telpās ēdināšanas pakalpojumus sniedz "Baltic Restaurants". "Patlaban pašvaldībai ir SPKC sniegta informācija par saslimšanas gadījumiem tikai šajā adresē. Pašvaldībai nav informācijas par saslimšanas gadījumiem citviet pilsētā," teica Freidenfelde.

"Lauma Lingerie" valdes priekšsēdētāja Linda Matisone pastāstīja, ka uzņēmumā šodien ir saslimuši 30 darbinieki, kas ir aptuveni 15% no kopējā strādājošo skaita. "Ražošanas uzņēmumu darbu tas, protams, ietekmē, taču tas arī nav nekas ārkārtējs, jo šādas situācijas bijušas arī iepriekš, piemēram, šā gada sākumā aptuveni tāds pats darbinieku skaits bija saslimuši ar gripu," sacīja Matisone.

Viņa piebilda, ka pagaidām šīs saslimšanas nevar saistīt ar "Baltic Restaurants" pusdienu restorānu, kas atrodas uzņēmuma "Lauma Fabrics" teritorijā, jo uzņēmums nav saņēmis šādu informāciju. Matisone arī skaidroja, ka "Baltic Restaurants" pusdienu restorānu izmanto arī "Lauma Fabrics" darbinieki, kur saslimušo ir vairāk.

Patlaban zināms, ka kuplākais saslimušo skaits ir no uzņēmuma "Lauma Fabrics", kur strādā 450 darbinieki.

"Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētājs Edijs EgliņšLinda Zalāne
"Konstatējām, ka no rīta nedaudz virs 50 darbiniekiem naktī bijuši līdzīgi simptomi. Nekavējoties par to ziņojām Pārtikas un veterinārajam dienestam un citām instancēm, lai veic izmeklēšanas, kas tas par vīrusu varētu būt. Slimos darbiniekus aizsūtījām mājās ārstēties, tos, kas bija ieradušies darbā, jo viena liela daļa arī nebija šorīt ieradusies darbā (..)," teica "Lauma Fabrics" valdes priekšsēdētājs Edijs Egliņš.

 

Viņš norādīja, ka līdz šim uzņēmumam "Lauma Fabrics" ar "Baltic Restaurants Latvia" restorānu "Daily" bijusi laba sadarbība. "Viņi vienmēr uzklausīja mūsu ieteikumus, un tamlīdzīgi gadījumi nav bijuši."

Jau ziņots, ka šomēnes ar akūtu zarnu infekciju saslima vairāk nekā 60 bērni Smiltenes vidusskolā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt