Dienas ziņas

Biškopis rada digitālu datu analīzes rīku

Dienas ziņas

Likteņdārzā atklāj piemiņas ansambli Sibīrijas bērnu mātēm

1. reģionālais nodrošinājuma centrs tiek pie sava karoga

Liepājā 1. reģionālais nodrošinājuma centrs ticis pie sava karoga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Liepājā svinīgā ceremonijā iesvētīts Nodrošinājuma pavēlniecības 1. reģionālā nodrošinājuma centra karogs, ko saskaņā ar protokolu pasniedza Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Tas brīdis, protams, ir ļoti nozīmīgs, pirmām kārtām jau pašai vienībai, un 1. reģionālais nodrošinājuma centrs var būt lepns, ka viņiem tagad ir pašiem savs karogs, jo vienība bez karoga nav pabeigta vienība. Var teikt, ka šī vienība ir pilnībā nokomplektēta, un tas arī uzliek karavīriem lielāku pienākumu, jo

viņiem ir ne tikai jārūpējas par to, ko viņi ikdienā dara, un arī jābūt gataviem aizsargāt savu valsti, bet tagad jābūt gataviem arī aizsargāt savu karogu,” sacīja prezidents.

Prezidents uzsvēra Liepājas vēsturisko nozīmi Latvijas aizsardzībā un karoga simbolisko spēku vienības motivēšanā. Lai gan šis bataljons pastāv jau 16 gadus, tomēr sava karoga līdz šim tam nav bijis. 

1. reģionālā nodrošinājuma centra galvenais uzdevums ir tiešā atbalsta sniegšana Jūras spēkiem un citām Nacionālo bruņoto spēku vienībām. Šis karogs pulka īpašumā ir jau vairākus mēnešus, tomēr, kā atzina paši karavīri, pēc militārajām tradīcijām to var sākt lietot tikai tad, kad tas ir oficiāli iesvētīts un to pasniedzis Valsts prezidents.   

“Tas ir vienības simbols pirmām kārtām. Vēsturiski tas parāda, ka vienības personu sastāvs ir vienots, gatavi kopīgi pildīt dotos uzdevumus, vienalga kādi tie ir,“ stāstīja centra komandieris, komandkapteinis Magnuss Līcis.

Ideja par karoga nepieciešamību radās 2017. gadā, kad arī sāka veidot tā dizainu un apzināt māksliniekus, kuri varētu šo darbu paveikt. Vizuālajam noformējumam idejas smēlās no senām fotogrāfijām, bet tā devīzi “Tēvu zemes mīlestību, mēs ar darbiem radīsim” aizguva no 1. Liepājas kājnieku pulka, kas bija kā vienība Kurzemes divīzijas sastāvā no dibināšanas brīža 1919.  līdz 1940. gadam. Karoga izšūšana esot ilgusi trīs mēnešus no rīta līdz vakaram, bez brīvdienām, jo tas ir 100% roku darbs.

“Ir izmantoti viskozes zīda diegi, kas ir dabīgie zīdi, zelta un sudraba diegi, kādu pie mums nav, tie nāk no Čehijas. Pati krāsoju, ļoti labi krāsojas diegi, ja vajag, un audumu meklēju pa veikaliem,” stāstīja māksliniece Ausma Apše.

Māksliniece par paveikto darbu saņēma Nacionālo bruņoto spēku atzinības rakstu, un, lai gan karogu ikdienā neizmantos, tomēr tas būs neatņemama sastāvdaļa valsts svētkos un 1. reģionālā nodrošinājuma centra svinībās un nozīmīgos pasākumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti