Dienas ziņas

Grupu dzīvokļu izveide reģionos apgrūtināta

Dienas ziņas

Viesītes aprūpes centram – jaunas telpas

Liepājā – vides jautājumiem veltīts protesta gājiens

Liepājā – vides jautājumiem veltīts protesta gājiens

Piektdien, 29. novembrī, kad daudzviet pasaulē protestos devušies vides jautājumu aizstāvji, klimatam veltīts gājiens notika arī Liepājā. To rīkoja organizācija “Fridays for Future”, kā vienu no vides problēmām akcentējot SIA “eVan Group” plānu Liepājā atvērt bīstamo atkritumu pārstrādes rūpnīcu.

Norunātajā gājiena dalībnieku tikšanās vietā ieradās aptuveni 30 cilvēki, pārsvarā jaunieši, kuri jau iepriekš bija sagatavojuši plakātus ar saukļiem “Gribam elpot, nevis smakt”, “Pret bīstamiem atkritumiem” un “Mainām sevi, nevis klimatu”. Vairāki gājiena dalībnieki pauda uzskatu, ka Liepājā iedzīvotājiem jāelpo ostā pārkrauto ogļu putekļi, pret ko jau iepriekš iebilduši daudzi liepājnieki.

“Viņi pat nevar atvērt logus. Kā nobrauc gar logu, viņiem melna roka paliek,” zina stāstīt gājiena dalībniece Sintija.

“Lai nebūtu to problēmu un varam dzīvot tīrā vidē. Vismaz vecumdienās,” sacīja gājiena dalībniece Margo.

Savukārt Liepājas dome, atsaucoties uz pilsētā uzstādīto mērierīču datiem, jau iepriekš norādījusi, ka putekļu daļiņas gaisā 50 mikrogramus pārsniedz retāk nekā gadā atļautās 35 reizes.

Gājiena dalībniekus uztrauc arī uzņēmuma “eVan Group” plāni netālu no Liepājas reģionālās slimnīcas attīstīt bīstamo atkritumu – naftas katalizatoru - pārstrādi. Pret šādu ieceri tika savākti vairāk nekā 1000 liepājnieku parakstu, savukārt Vides pārraudzības valsts birojs šogad atzina – ja tiks izpildīti vairāki kritēriji, iebildumu pret bīstamo atkritumu pārstrādi uzņēmuma teritorijā nav.

“Bīstamo atkritumu pārstrāde pie slimnīcas. It kā rūpnieciskā teritorijā, bet tur pirms tam nav bijusi ķīmiska rūpniecība. Tas ir neloģiski, ka viņi to tur taisa,” uzskata gājiena dalībniece Sintija.

“Pašvaldība publiski paudusi viedokli, ka neatbalsta šāda veida darbību Liepājā. Un šobrīd nav pamata domāt, ka pašvaldība savu gribu mainīs,” norādīja Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

“Mūsu mērķis ir, lai pašvaldība saka nevis konceptuālu “nē” šai bīstamo atkritumu pārstrādei, bet lai tas ir skaidrs, stingrs “nē”. Tas jau rakstīts uz mūsu plakātiem -  konceptuāls “nē” mums neder,” sacīja gājiena dalībniece Anna Paula Gruzdiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti