Lielvārdes bāzē ar tehnikas parādi atzīmēta Gaisa spēku simtgade

Ar krāšņiem lidotāju paraugdemonstrējumiem, kā arī Latvijas un sabiedroto tehnikas parādi šodien Lielvārdes aviācijas bāzē tika atzīmēta Gaisa spēku simtgade. NBS vadība atzīst –  kopš neatkarības atgūšanas Gaisa spēku attīstībai paveikts daudz, jo jau drīzumā gaidāms flotes papildinājums.

Uz Gaisa spēku simtgades svētkiem Šodien Lielvārdē bija ielūgti teju 10 tūkstoši bruņoto spēku ģimenes locekļu, radinieku un draugu. Interesanti te bija gan lieliem gan maziem. Uz zemes varēja aplūkot Latvijas un sabiedroto spēku gaisa kuģus, savukārt debesīs piloti demonstrēja savu prasmi. Kā ierasts parādi atklāja helikopteru nests Latvijas karogs.

Tam parādē sekoja nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" latvijas karogu krāsās rotātā lidmašīna "Airbus A220-300", kuru pavadīja NATO iznīcinātāji. Pēcāk savas prasmes, desantējoties no helikopteriem un iznīcinot teroristus atrādīja Sauszemes spēku mehanizētās brigādes  karavīri, tikmēr Gaisa spēku piloti demonstrēja kā piegādāt kaujas laukā tehniku, gan sniegt tuvo uguns atbalstu no helikopteriem.

Ar iespaidīgiem aerobātikas paraugdeminstrējumiem skatītājus priecēja augstākās pilotāžas komanda “Baltic Bees”, kā arī lidotāji no  no Somijas un Polijas bruņotajiem spēkiem.

"No tāda kultūras, lepnuma viedokļa, ja skatamies šos 100 gadus, tad cik lidmašīnas ir bijušas pirms 2 pasaules kara, ko mēs veicām gan 2 pasaules karā un kā aviācija, arī  civilā ir attīstījusies tagad, mēs ar to varam būt lepni," atzina NBS komandieris Leonīds Kalniņš. Tikmēr NBS Gaisa spēku bāzes komandieris Aivars Mežors atzīst, par spīti svētkiem, lielai daļai karavīru šodien ir darba diena.

"Mēs tiešām esam pēdējā laikā ļoti uzlabojuši mūsu spējas pārskatīt gaisa telpu, Attīstam pretgaisa aizsardzību, ir ļoti daudz spēju, ko mēs attīstam. Mēs redzam meklēšanu, glābšanu, mūsu helokopterus, bet ir ļoti daudz darba, ko dara gaisa spēki, ko cilvēki neredz.34:30
Līdz ar gaisa spēkiem simtā jubileja arī pārējās Nacionālo bruņoto spēku vienībās gaidāma jau pēc mēneša – 10. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti