Dienas ziņas

«Tautas panorāma» rīt Ogrē, Pļaviņās un Koknesē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lielvārdē atklāts mūzikas un mākslas dārzs

Lielvārdē skolas teritorijā atklāts mūzikas un mākslas dārzs

Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas teritorijā izveidots mūzikas un mākslas dārzs. Radošu noskaņu tajā rada ne vien āra skatuve un nošu atslēgas formā bruģēti celiņi, bet arī ārā izvietotie mūzikas instrumenti. Izvilināt pirmās skaņas no tiem būšot ļauts ikvienam, bet mūzikas skolas audzēkņiem dārzā dažkārt notikšot arī mācību stundas.

Lielvārdes mūzikas skolas audzēkņi jau kopš deviņdesmito gadu sākuma par savējo sauc kādreizējo ''Lauktehnikas'' ēku, kas joprojām atrodas rūpnieciskajā teritorijā. Pirms pieciem gadiem toreiz jaunā skolas direktore atklājusi, ka skolai pieder arī blakus esošā zaļā zona.

"Tur bija aizaudzis lauks, kur apmēram līdz zodam bija tādas pērnās zāles. Mēs staigājām un raucām degunu, un domājām - diez kurš ir tas, kas nav nopļāvis. Dabūjām rokās papīrus ar robežām, un atklājās, ka teritorija pieder mūzikas skolai," stāsta Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas direktore Mārīte Puriņa.

Tā aizsācies sapnis par savu zaļo oāzi, kas tagad īstenojies mūzikas un mākslas dārzā.

Tajā izveidota nojume ar nelielu skatuvīti āra koncertiem un radošām nodarbībām, labiekārtota teritorija, kā arī uzstādīti āra instrumenti.

Pirmais tos iemēģināja perkusiju mākslas meistars Nils Īle un "Mistērijas".

"Tādos gadījumos prasās tāda dzīvās mūzikas noskaņa. Gan akadēmiskā mūzika ir svarīga - tā nes savu labumu un prieku, un arī šī dzīvā mūzika nes tādu ticamības elementu, ka var taču izdarīt vēl savādāk," saka mūziķis.

Atklāšanas pasākumā aizraujošā priekšnesumā tika iesaistīti arī visi klātesošie, bet turpmāk tā būšot vieta radošām atklāsmēm un āra koncertiem gan ikvienam lielvārdietim, gan mūzikas skolas audzēkņiem.

"Labā laikā šeit var noturēt arī stundas. Arī 1.septembris mums jau neoficiāli bija tur lejā. Un mēs sapratām, ka karstā laikā tā ir labāka alternatīva nekā zālē, un, es domāju, ka vasaras vakaros šeit tieši gribēsies muzicēt un rīkot nelielus koncertiņus," spriež skolotāja Baiba Klepere.

Mūzikas un mākslas dārza izveide izmaksājusi vairāk nekā 39 000 eiro. Iecerēts, ka āra mūzikas instrumentu skaits tiks palielināts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti