Dienas ziņas

Sāk izskatīt prasību pret «Krājbankas» valdi

Dienas ziņas

Jaunie pediatri izvēlas strādāt reģionos

NBS pilnveido sadarbību ar operatīvajiem dienestiem

Lielvārdē pirmo reizi pārbauda armijnieku un operatīvo dienestu sadarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aviācijas bāzē Lielvārdē trešdien, 25. aprīlī, pirmoreiz pilna apjoma mācībās praksē tika pārbaudīts ārkārtas situāciju pasākumu plāns. Mācībās, kuru galvenais uzdevums bija pilnveidot sadarbību ar operatīvajiem dienestiem, piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku.

Aviācijas bāzē Lielvārdē trešdien pa skrejceliņu veļas biezi dūmu mutuļi un skan ievainoto palīgā saucieni.

Mācību leģenda vēsta, ka avarējis gaisa kuģis un negadījumā cietuši vairāk nekā 80 cilvēku.

“Šinī gadījumā grūtākais ir cietušo evakuēšana un glābšana, jo cietušo daudzums ir liels, un jāstrādā sadarbībā ar lidostas ugunsdzēsēju komandu,” komentē Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta inspektors Guntars Šaripo.

Mācībās iesaistīti vairāk nekā 300 dalībnieku, un to uzdevums ir pārbaudīt praksē   apziņošanas un rīcības efektivitāti ārkārtas situāciju radīto seku likvidēšanā starp  NBS Gaisa spēkiem un valsts operatīvajiem dienestiem.

“Galvenais uzdevums ir strādāt atbilstoši ārkārtas situāciju pasākumu plānam. Ir beidzies divu gadu plānošanas cikls un apmācība. Tagad gaisa spēki ar valsts operatīvajiem dienestiem realizē šo plānu,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku pārstāvis Dainis Laicāns.

Ugunsdzēsēji notikuma vietā ierodas pirmie. Viņu uzdevums arī atbrīvot cietušos. Tālāk stafeti pārņem neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes no Lielvārdes, Ogres, Rīgas. Mediķiem negadījums ar tik daudziem ievainotajiem ir liels izaicinājums. “Mums ir jānogādā cietušie Gaiļezera slimnīcā, bet paralēli tas ir liels darbs, lai nodrošinātu ikdienas darbu, jo brigāžu skaits ir jānodrošina arī tur. Otra lieta - kā mēs veicam hospitalizāciju uz slimnīcām,” klāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

Līdztekus mācību uzdevumam neatliekamās palīdzības dienests noteicis arī savu iekšējo uzdevumu - pārbaudīt materiālo rezervju piesaisti.

"Ja gadījumā šeit pietrūkst dēļu vai kaut kādu medikamentu, tad mums šodien ir savs iekšējais uzdevums, (..) kā mēs no Valsts materiālajām rezervēm varam piesaistīt nepieciešamo inventāru,” bilst Cipule.

Pēc scenārija negadījumā ievainotie slimnīcā tika nogādāti ar Nacionālo bruņoto spēku helikopteru, tādējādi pilnveidojot prasmes un spējas transportēt lielu skaitu cietušo. Pilna apjoma apmācības, īstenojot Ārkārtas situāciju plānu, NBS Gaisa spēkiem notika pirmoreiz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti