Dienas ziņas

Beziepakojuma veikaliņi iecienīti

Dienas ziņas

Atlaižu atcelšana jūrmalniekus pārsteidz nesagatavotus

Atceļ bērnudārza būvniecību karteļa skandāla dēļ

Lielvārdē atceļ bērnudārza būvniecību karteļa skandāla dēļ

Lielvārdē 2023. gadā bija paredzēts atklāt jaunu bērnudārzu. Jau pirms teritoriālās reformas šā gada jūnijā valdība lēma par aizņēmuma piešķiršanu toreizējai Lielvārdes novada pašvaldībai. Bērnudārza projekta izmaksas bija gandrīz pieci miljoni eiro. Ogres pašvaldība, kas pēc reformas ieceri pārņēma, tagad to apturējusi. Bet rindā uz bērnudārzu Lielvārdē gaida 130 bērnu.

Bērnudārzu ar 160 vietām bijusī Lielvārdes novada pašvaldība iecerēja celt iepretim Lielvārdes pamatskolai, jau pirms tam sākot piebraucamo ielu būvniecību, lai sakārtotu piekļuvi un transporta plūsmu. Piecu miljonu vērto projektu Ogres novada pašvaldība tālāk nevirza, norādot uz pārlieku augstajām projekta izmaksām un procesā esošo būvnieku karteļa jautājumu.

"Šī iepirkuma rezultātā uzvarētājs ir saistīts ar karteli, un mēs nevaram slēgt tādu līgumu. Mēs nevaram pakļaut Ogres pašvaldību tādam riskam, varbūt būs jāmaksā pēc tam soda naudas," izteicās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (Nacionālā apvienība). 

Tomēr, domājot par bērnudārza pieejamību Lielvārdes pagastā, Ogres novada pašvaldība plāno atjaunot kādreizējo Kaibalas skolas ēku. Mācības tajā nenotiek jau septiņus gadus, un 2018. gadā Būvniecības valsts kontrole atsevišķas telpas ēkā atzina par bīstamām, uzliekot par pienākumu tās atjaunot vēl toreizējai Lielvārdes pašvaldībai. Lai arī darbi netika veikti, šī brīža saimnieks – Ogres pašvaldība – norāda, ka tos ir iespējams veikt arī tagad.

"Lielākā daļa telpu jau tagad ir izmantojamas. Pašas telpas jau tika izmantotas bērnudārza vajadzībām. Tās ir plašas, ar labām iespējām," sacīja Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska.

Pašvaldībā tagad nolemts celt nevis ēku viena bērnudārza vajadzībām, bet gan tā saucamās moduļtipa būves. Šāds lēmums raisījis asas diskusijas starp Ogres mēru un bijušajiem Lielvārdes deputātiem, kuri šobrīd ievēlēti Ogres domē.

Ogres novada domes deputāts Edgars Gribusts (''Kustība “Par”'') sēdē vaicāja, vai jau saskaņota projekta atcelšanu nevar traktēt kā līdzekļu izšķērdēšanu. Helmanis pēc būtības neatbildēja.

Tagad Ogres pašvaldībā lēš, abu bērnudārzu projektus varēšot realizēt trīs miljonu eiro robežās. 

Tikmēr blakus Lielvārdei esošajā Ķeguma pagastā moduļtipa bērnudārzs darbojas jau kopš 2018. gada. Kā norādīja bijušais Ķeguma novada priekšsēdētājs Raivis Ūzuls ("Latvijas attīstībai"), savulaik tieši būvniecības ātrums bija noteicošais faktors par labu moduļtipa ēkai. 

"Tajā brīdī arī lētākais un ātrākais veids, kā atrisināt rindu jautājumu. Ēka ir energoefektīva, kas pilda savu funkciju," uzsvēra Ūzuls.

Pašlaik rindā uz bērnudārzu Lielvārdes pagastā gaida 130 bērni. Bērnudārza pieejamības problēmu atzīst arī vietējie iedzīvotāji.

"Nav jau zināms nākotnē, cik to bērnu būs un kā būs. Tāpēc nebūtu slikti, ja būtu. Arī es tāpat, kad vedu savu pirmo bērnu uz "Montesori" skolu, tur ir rindas lielas," pastāstīja lielvārdiete Iveta.

Ogres novada Izglītības pārvaldē sola – Lielvārdē jaunie bērnudārzi problēmu atrisināšot. Ogres novada pašvaldība plāno arī vēl viena moduļtipa bērnudārza būvniecību Ogrē, kur rindā uz pirmsskolu ir vairāk nekā 500 bērnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt