Dienas ziņas

Zobārsti pieņem tikai akūtos un neatliekamos gadījumos

Dienas ziņas

Miris Rolands Tjarve

Lielā Piektdiena bez Krusta ceļa klātienē

Lielo piektdienu aizvada bez Krusta ceļa klātienē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kristīgajā baznīcā šodien, Lielajā piektdienā, sākas Lieldienu gaidīšanas laiks. Ierasti šajā dienā ticīgie pulcējas Krusta ceļā, kur nododas lūgšanām un meditācijai. Šogad publiski Krusta ceļi ir atcelti, un tas nozīmē, ka daudziem jāiemācās būt vieniem un saskatīt Lieldienu notikumu arī pašam, ne klausoties mācītāja vai priestera vārdos.

Arī dievnamā no krīzes laika prasībām nevar paslēpties. Dažu tomēr atnākušo lūdzēju balsis piektdien piepilda visu Salaspils baznīcu. Aicinājums palikt mājās ir spēkā, un cilvēkus aicina lūgties attālināti arī Lielajā piektdienā, kas ir viena no nozīmīgākajām dienām kristīgajā pasaulē.

"Šodien mēs esam Lielajā piektdienā, un jau no ceturtdienas vakara mēs sākam svinēt trīs svētās dienas, kad ceturtdienas vakarā Jēzus ar mācekļiem svin pēdējās vakariņas un tiek nodots. Var teikt, ka no Lielās ceturtdienas baznīca tā kā apstājas. Šoreiz pat tas nav "kovids", bet divtūkstoš gadu sena pieredze, kad baznīca, sākot no ceturtdienas vakara, pārtrauc svinēt dievkalpojumus. Šī ir vienīgā diena gadā, kad nenotiek svētā mise," sacīja Salaspils Romas katoļu baznīcas prāvests Ilmārs Tolstovs.

Nenotiek arī jau ierastais Krusta ceļš, kas daudzās pilsētās pulcēja desmitus un simtus.

"Mēs draudzi esam mazliet digitalizējuši, mums ir gan draudzes mājaslapā, blogā ir šīs tiešraides, un daudzi seko mums cauri dažādiem tehniskiem līdzekļiem. Domāju, ka tieši šajā laikā esam aicināti pārdomāt, kas man ir Kristus. Varbūt, kad nebija šīs krīzes, daudzi nāca uz baznīcu, paslēpās aiz mugurām. (..)

Bet tagad, karantīnā vai pašizolācijā, tu esi viens ar sevi. Un ir jādomā daudz dziļāk šajā laikā," sacīja prāvests.

Prāvests sazinās ar ticības brāļiem Polijā un aicina novērtēt to, cik brīvi joprojām Latvijā varam pārvietoties jaunā koronovīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības laikā. Un šo brīvību nedrīkstam pazaudēt, neapdomīgi pulcējoties un inficējot citam citu. Bet mazāk aktīvas Lieldienas, kas nepaies masu jampadračos, gaidot garumgarā rindā uz šūpolēm, daudziem ļaus sastapties ar sevi un saviem tuvākajiem.

"Es gribētu novēlēt nebaidīties šajos svētkos pabūt ar sevi, ar Dievu un saviem tuvākajiem. Un lai mūsu attiecības šajā krīzē un pēc krīzes kļūst dziļākas.

Lai mēs arī pēc krīzes atceramies piezvanīt savai vecmāmiņai vai vectētiņam, lai mēs nepaskrienam garām, lai mēs nepazaudējam sevi, otru un beigu beigās arī Dievu. Lai šis ir dziļš pārdomu, meditācijas, klusuma laiks. Lai no šīs krīzes izejam savādāki, dziļāki."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti