Panorāma

Ārvalstu investori: trūkst spēcīga stimula ieguldīt Latvijā

Panorāma

Piena cenu pieaugums dara bažīgus pārstrādātājus

Rīgas dome pārņem Lielos kapus

Lielo kapu atpirkšanai Rīgas dome tērēs 372 000 eiro

Lielo kapu atpirkšanai no Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Rīgas dome tērēs 372 000 eiro. Tā pirmdien, 5.decembrī, pēc tikšanās ar baznīcas virsvaldes sekretāru Romānu Ganiņu pavēstīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks ("Gods kalpot Rīgai").

Šī summa par 50 000 eiro pārsniedz 26 hektārus plašās teritorijas kadastra vērtību. Gadu gaitā Lielo kapu kadastrālā vērtība ir krietni sarukusi. Pirms astoņiem gadiem baznīcai darījums neizdevās. Tolaik kapu zemes kadastrālā vērtība bija 29 miljoni eiro. 

Dome arī rezervējusi baznīcai apmēram 4000 kvadrātmetru lielu zemes gabalu Imantā, ko tā nākotnē varētu iemainīt pret kādu citu baznīcas īpašumu.

Ameriks apgalvoja, ka domes lēmumam atpirkt Lielos kapus tieši tagad, kaut sarunas par to nesekmīgi ritējušas jau gadiem, nav saistības ar nākotnē plānoto Skanstes tramvaja līniju, bet gan ar kadastra vērtības maiņu, kā dēļ dome tagad šādu pirkumu varot atļauties. Ameriks lēsa, ka Lielo kapu uzturēšana pilsētai varētu izmaksāt vairāk nekā 100 000 eiro gadā.

Rīgas domes Īpašuma departaments, uzņēmums "Rīgas meži" un Rīgas pieminekļu aģentūra parakstīs trīspusēju līgumu par konkrētu pienākumu sadali. Rīgas domes Īpašuma departaments būs šī īpašuma turētājs, bet Rīgas parku un skvēru kopējs "Rīgas meži" uzņemsies atbildību par šīs teritorijas uzturēšanu kārtībā.

Kapu teritorijā esošās baznīcas paliks draudzēm, bet pārējā zeme domei. 

"Un Guntis Gailītis ar Rīgas pieminekļu aģentūru, līdzīgi kā viņš to dara Brāļu kapos un citās vietās, veiks izpēti par visiem šiem vēsturiskajiem apstākļiem, tiem dižgariem, kas ir apglabāti Lielajos kapos, lai mēs šo ļoti lielo teritoriju uz Latvijas simtgadi izveidotu tādu, kurā mēs varētu lepotos ar šo vēsturi. Varu apliecināt, ka Lielie kapi tiks sakopti un tuvāko divu trīs gadu laikā tiks veikti attiecīgi ieguldījumi," sacīja Ameriks.

LELB virsvaldes sekretārs Romāns Ganiņš Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka ieguvēji no šī darījuma būs visi, tostarp baznīca, jo Lielo kapu teritorija tiks sakārtota un uzturēta kārtībā.

“Baznīcai nav svarīgi iegūt lielu naudu, bet atrisināt jautājumu,” LTV norādīja Ganiņš.

 

“Mēs uzskatām, ka tas ir labākais risinājums, kas atbilst visas sabiedrības interesēm,  jo tiešām ar domes iespējām un līdzekļiem šī teritorija var tikt uzturēta vislabākajā kārtībā,” sacīja LELB pārstāvis. 

Ganiņš piebilda, ka Rīgas dome vēl gatavo lēmumu par zemes gabala Imantā rezervēšanu baznīcas vajadzībām. Pašlaik ir runa par 4000 kvadrātmetru nodalīšanu, bet, iespējams, LELB nevajadzēs tik lielu īpašumu un būvniecības darbiem pietiks ar 2000 kvadrātmetru, ko varētu atpirkt, nomāt vai mainīt pret kādu īpašumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt