Dienas ziņas

Diskutē par Upītes pamatskolas nākotni

Dienas ziņas

Aicina izvērtēt ātro kredītu ņemšanas nepieciešamību

Nolemj sākt Ādažu skolas būvniecību

Lielo izmaksu dēļ Ādažos skolas būvniecību sadala pa kārtām

Pēc gandrīz divu stundu karstām diskusijām ārkārtas sēdē Ādažu novada domes deputāti nolēma jau šogad sākt jaunās skolas ēkas būvniecību. Pagaidām gan būvēs tikai pirmajā kārtā ietilpstošās mācību klases un telpas atbalsta personālam. Otro un trešo kārtu plānots atlikt uz pāris gadiem, bet ne ilgāk par 2022.gadu.

Sarunās ar potenciālajiem būvniekiem panākta vienošanās, ka, dārgākos materiālus nomainot pret lētākiem analogiem, samazinot stāvvietu skaitu, kā arī atsakoties no projektā paredzētās ''zaļās klases'',

Ādažu jaunās skolas ēkas būvniecības kopējās izmaksas varētu samazināt no iepirkumā piedāvātajiem 17,6 miljoniem eiro līdz 14,2 miljoniem eiro.

Tomēr arī šī summa pārsniedz vietvaras iespējas.

“Es tāda naiva optimiste esmu – varbūt tie līdzekļi būvniecības gaitā atradīsies. Projekts ir izstrādāts un projekts ir ļoti skaists, un mēs visi esam ieinteresēti, lai šī jaunā skola taptu. Es domāju, ka valstij vajadzētu iesaistīties, jo, manuprāt, tā ir visas valsts problēma, ka iedzīvotāju skaits Pierīgā palielinās,” saka Ādažu vidusskolas direktore Dace Dumpe.

Lai gan iepirkums notika uz visu projektu kopumā, jau sākotnēji bija paredzēta iespēja būvniecību sadalīt trīs kārtās. Sasauktajā ārkārtas sēdē deputātiem bija jāizvēlas, vai būt pieticīgiem un būvēt tik daudz, cik ir naudas, tādējādi uz visiem laikiem atsakoties no iespējas uz jauno ēku pārcelties arī 5.-6. klašu skolēniem, kā arī sadārdzinot viena kvadrātmetra izmaksas. Otra iespēja bija riskēt un balsot par visu projektu, atliekot 2. un 3. kārtas būvniecību uz pāris gadiem ar cerību, ka nauda atradīsies.

“Ļaunākais scenārijs, ka Ādažiem būs ļoti liela taupības programma. Mums nāksies atteikties no citiem projektiem kā, piemēram, aizsargdambja celtniecības vai bērnudārza siltināšanas,” norādīja Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (Latvijas Reģionu apvienība).

Trešais variants paredzēja veidot jaunu, mazāku projektu, cerot, ka atkārtotā iepirkumā būvnieku pieteiksies vairāk un izmaksas būs mazākas. Sākotnēji par to sliecās balsot visi pieci opozīcijas deputāti.

Tomēr pēc gandrīz divu stundu garām diskusijām abi Zaļās partijas deputāti pievienojās pozīcijai, un ar 12 balsīm par un trim pret tika pieņemts lēmums skolu būvēt kā iecerēts, trešās kārtas būvniecību atliekot līdz 2022.gadam.

“Lēmuma atlikšana ir ļoti dārga, gluži tāpat kā lēmuma pieņemšana.

Un te ir jāizbalansē starp visām šīm interesēm. Un uz ''atvērtās grāmatas'' principa, kam arī koalīcija piekrita, tas ir iespējams. Es pieļauju, ka, gudri strādājot un paņemot ļoti profesionālu projekta vadītāju, var līdz pat miljonam sakasīt,” sacīja Ādažu novada domes deputāts Gundars Bojārs (Latvijas Zaļā partija).

Skolas pirmās kārtas būvniecību plānots pabeigt līdz 2019.gada 1.septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt