Lieldienu brīvdienās mediķi aicina domāt par drošību un būt piesardzīgiem uz šūpolēm

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi aicina atcerēties par drošību Lieldienu svētku un brīvdienu laikā, lai pasargātu sevi un tuviniekus no nelaimes, ņemot vērā, ka Covid-19 dēļ noteiktās ārkārtējās situācijas pārtraukšana valstī un ierobežojumu mīkstināšana varētu rosināt iedzīvotājus Lieldienas šogad svinēt plašāk un aktīvāk, nekā tas bija iespējams iepriekšējo divu gadu laikā. 

NMPD norādīja, ka svētku laikā nedrīkst aizmirst par drošību. 

Dienestā atgādina – lai Lieldienu šūpošanās būtu droša:

  • pirms svētkiem jāpārliecinās par savu piemājas šūpoļu konstrukciju izturību pēc ziemas sezonas.
  • Maziem bērniem jāļauj šūpoties pieaugušo klātbūtnē. Jāseko, lai bērns šūpošanās laikā turētos pie šūpolēm.
  • Neļauj bērniem tuvoties šūpolēm, ja tajās kāds jau šūpojas, jo īpaši, ja tās ir koka vai dzelzs konstrukcijas.
  • Jāatceras, ka šūpoles domātas, lai tajās šūpotos, nevis lai no tām pēc uzšūpošanās augstumā izlēktu.

NMPD atzīmeja, ka bērni atdarina pieaugušos, tādēļ ar savu rīcību pieaugušajiem bērnam jārāda pareizs piemērs.

Ja svētku svinības paredzētas ārpus mājas, vienmēr jānoskaidro precīza adrese vai vieta, kurp jādodas, īpaši, ja svētkus svinības paredzētas mazāk zināmā vietā vai izbraukšana pie dabas, tādējādi, ja būs vajadzīga dienestu palīdzība, būs iespējams dispečeriem labāk izskaidrot savu atrašanos, norādīja dienestā.

Jāatceras arī par piesardzību, rīkojoties ar grilu vai iekurot ugunskuru. NMPD atgādina neļaut bērniem spēlēties grila vai ugunskura tuvumā, lai pasargātu no apdegumu traumām, un neatstāt atvērtu degmaisījuma pudeli viņiem brīvi pieejamā vietā. Ja degmaisījumu iedzers bērns, tas var apdraudēt viņa dzīvību. 

Gaidāmajos svētkos un brīvdienās visu diennakti mediķa padomus nelielu traumu, pēkšņu saslimšanu vai hronisku slimību saasinājuma gadījumos var saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. 

Steidzamos gadījumos medicīnisku palīdzību ir iespēja saņemt, arī dodoties pašam uz ārstniecības iestādi – pie dežūrārsta vai uz steidzamās medicīniskās palīdzības punktu. Katrs iedzīvotājs aicināts jau šobrīd noskaidrot tuvākās medicīniskās palīdzības saņemšanas vietas un izvērtēt, kādā veidā un ar kā palīdzību varēsiet nokļūt līdz ārstniecības iestādei vienkāršākās, bet steidzamās veselības situācijās. Informāciju par ārstniecības iestādēm, kurās saņemt medicīnisko palīdzības, var uzzināt Nacionālajā veselības dienestā (NVD vai darba laikā zvanot uz NVD bezmaksas uzziņu tālruni 80001234.

Ja trauma vai pēkšņa saslimšana apdraud dzīvību, neatliekamo medicīnisko palīdzību var izsaukt, zvanot pa ārkārtas tālruni 113.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt