Dienas ziņas

Rosina šogad mazināt zaļināšanas prasības

Dienas ziņas

Ielido repatrianti no Eiropas

Lieldienās Latgalē kūla dedzināta mazāk

Lieldienās Latgalē kūla dedzināta mazāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Šogad Latgalē dzēsti jau gandrīz 300 ugunsgrēki, pērn šajā periodā – 500. Statistiku ik dienu maina laika apstākļi un cilvēku godaprāts, atzīst Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Līdzētu arī iespējami lielāka pašvaldību iesaiste teritoriju uzraudzībā.

No mazas dzirksteles līdz milzīgai ugunsnelaimei ir tikai viens solis – brīdina VUGD. Latgalē kopumā līdz šim dzēsti jau 296 kūlas ugunsgrēki, no tiem vairāk nekā 170 notika Daugavpilī un tās apkārtnē. Lai arī Lieldienas šogad bija salīdzinoši vēsas, to laikā kūla reģionā dedzināta 38 reizes.

"Lielākais kūlas ugunsgrēks Lieldienās ir bijis Daugavpilī, kur kūla dega viena hektāra lielā platībā. Deg arī Vidzemē, deg Zemgalē, Kurzemē mazāk salīdzinājumā ar citiem reģioniem," saka VUGD prevencijas un sabiedrības informēšanas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

Tomēr kopumā kūlas ugunsgrēku statistika Latgalē nav iepriecinoša: 2018. gadā bija vairāk nekā 500 kūlas ugunsgrēku, bet pērn jau 860, līdz ar kūlu sadegot arī dabas vērtībām, ēkām un ciešot cilvēkiem. Arī šogad konstatēti jau vairāki papildu postījumi.

"Arī šogad mums jau ir bijuši notikumi, kur ir degusi ne tikai kūla, bet arī dārza mājiņas, pamestas mājas, Latvijā kopumā cilvēki jau ir cietuši kūlas ugunsgrēkos," skaidro Vējiņa.

Lai kūlas ugunsgrēku nebūtu, pirmkārt, svarīgi beidzot mainīt cilvēku attieksmi – uzsver VUGD. Pagaidām to izdodas panākt tikai ar finansiāliem ierobežojumiem, piemēram, sodiem, stingrāku zemes apsaimniekošanas kontroli vai platību maksājumu samazināšanu.

"Pagājušajā gadā Latgalē organizēti 49 reidi un sastādīti 39 administratīvie pārkāpumu protokoli. Daļas posteņu komandieri izbrauc un apseko savu teritoriju," norāda VUGD Latgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Dmitrijs Karpovs.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver: pirms kurināt ugunskuru pie mājas, pļavā vai mežā – vairākkārt pārdomāt, cik droši tas ir, un atgādina, ka sods par kūlas dedzināšanu ir 280 – 700 eiro liels.

"Mēs gribam uzsvērt, ka #paliecmājās nenozīmē, ka ir jādedzina savs īpašums. Sadarbojoties ar Lauku atbalsta dienestu, mēs ziņojām par vietām, kuras ir skāruši kūlas ugunsgrēki. Un pēc tam jau Lauku atbalsta dienests vērtēja, vai samazināt un par cik samazināt platību maksājumus," tā Vējiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti