Lielbritānijas pilsoņiem Latvijā pēc «Brexit» plāno nodrošināt iespējami labvēlīgus nosacījumus

Saeimas Ārlietu komisija sagatavojusi un rosinās parlamentu izskatīt lēmuma projektu par Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsoņu tiesībām Latvijā pēc "Brexit" jeb Apvienotās Karalistes gaidāmās izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), informēja parlamenta Preses dienestā.

Komisijas sagatavotajā lēmuma projektā norādīts, ka Saeima seko līdzi notikumiem saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES un uzsver Apvienotās Karalistes sakārtotas izstāšanās nozīmi. Saeima apliecina, ka Latvija Lielbritānijas pilsoņiem, kuri likumīgi uzturas Latvijā, nodrošinās iespējami labvēlīgus uzturēšanās un darba nosacījumus arī tad, ja Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES 2019. gada 29. martā notiks bez vienošanās.

Deklarācijas projektā norādīts, ka vienlaikus Latvija sagaida līdzvērtīgi labvēlīgu Lielbritānijas attieksmi pret Latvijas valstspiederīgajiem šajā valstī. Tāpat lēmuma projektā paredzēts, ka Saeima aicina Ministru kabinetu sagatavot nepieciešamos grozījumus tiesību aktos, lai pielāgotos pārmaiņām, kas gaidāmas pēc "Brexit".

Tiesību aktos izdarāmajos grozījumos tiem Lielbritānijas pilsoņiem, kuri līdz šī gada 29. martam būs likumīgi uzturējušies Latvijā, vajadzētu noteikt pārejas periodu uzturēšanās tiesību pārreģistrācijai līdz 2020. gada 31. decembrim arī tad, ja Lielbritānija izstājas no ES 2019. gada 29. martā bez vienošanās. Apvienotās Karalistes pilsoņiem, kuri līdz šī gada 29. martam būs likumīgi uzturējušies Latvijā, sociālās drošības jomā joprojām tiks piemērota labvēlīga attieksme attiecībā uz personu tiesībām un pienākumiem.

Ārlietu komisija lūgs minēto deklarāciju iekļaut Saeimas 31. janvāra sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt