Panorāma

Panorāma

Panorāma

Veselības aprūpes reforma – ar nepilnībām

Lielbritānijā apmāca vēlēšanu komisiju darbiniekus

Lielbritānijā pirmo reizi apmāca Saeimas vēlēšanu komisiju darbiniekus

Gatavojoties vēlēšanām, Latvijas vēstniecība Londonā sadarbībā ar Centrālo vēlēšanu komisiju rīko vēlēšanu iecirkņu vadītāju apmācības. Tādas Apvienotajā Karalistē notiek pirmoreiz. Līdzīgi semināri pirms tam bijuši  ASV, Vašingtonā.

Latvijas vēstniecībā Londonā pulcējās visu 19 Apvienotās Karalistes vēlēšanu iecirkņu pārstāvji, arī no Skotijas un Gērnsijas, lai detalizēti iepazītos ar vēlēšanu organizāciju un norisi. No Latvijas vadīt semināru bija ieradies Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars. 

Vairāku vēlēšanu iecirkņu pārstāvjiem šī būs pirmā reize, tādēļ, lai labāk iepazīstinātu ar vēlēšanu iecirkņa darbu, tika simulēta vēlēšanu diena, izmantojot gan īsto datorprogrammu, gan īstos vēlēšanu sarakstus, aploksnes un urnu.

''Šodienas seminārs ir ļoti vērtīgs, jo mēs parakstījāmies veidot šo iecirkni, īsti nezinot, uz ko mēs parakstāmies. Un tad šodien iedeva tādu kopēju sajūtu, kas tad īsti notiks. Jo viena lieta ir iet pašam vēlēt, otra lieta ir organizēt šo procesu," stāstīja vēlēšanu iecirkņa vadītāja Birmingemā Lita Mickēviča.

Semināra apmeklētāju vidū bija vairāki vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji ar pieredzi, taču arī viņi atzina, ka ir būtiski atsvaidzināt zināšanas.

"Esmu trīs reizes bijusi vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja, tā ka šīs man būs ceturtās vēlēšanas, un ir ārkārtīgi interesanti ierasties šeit, Latvijas Republikas vēstniecībā Londonā, un satikt savus kolēģus un dalīties pieredzē, un arī uzklausīt vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju, un paklausīties, kas ir jauns visā vēlēšanu kārtībā," stāstīja Latvijas goda konsule Gērnsijā Lilita Krūze.

Vēlēšanu simulācijas laikā viss notika kā vēlēšanu dienā - komisija pierakstīja vēlētājus, pārbaudīja pases, izsniedza vēlēšanu biļetenus un aploksnes. Vēlētāji savukārt izvēlējās sev tīkamo sarakstu, pieredzējušākajiem iecirkņu vadītājiem speciāli radot nestandarta situācijas, lai palīdzētu jaunajiem kolēģiem rast risinājumus. Bija arī daudz jautājumu.

"Vēlēšanu komisiju vadītāji šeit un Latvijā neatšķiras. Vērtības ir tās pašas. Kā jau teicu, šis nopietnais darbs prasa cilvēka spējas izturēt, un, kā jau teicu, humora izjūta ir viena no tām pamatlietām," novērojumos dalījās Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Cimdars. 

Lai arī bija daudz formālu lietu un daudz apgūstamās informācijas, tomēr seminārs noritēja draudzīgā un brīvā gaisotnē.

"Liela daļa jau ir pazīstami, jo aktīvie jau ir visur. Viņi vada iecirkņus, viņi vada dejas, viņi vada korus vai vēl kaut kur mēs jau tiekamies, un tad ir – čau, čau! Nu, tā kā mājās. Un iepazīstam vēl aktīvos, kas ir braukuši, un dzirdam viņu stāstus," sajūtās dalījās vēlēšanu iecirkņa vadītāja Birmingemā Mickēviča.

Ja zināms, ka vēlēšanu dienā nobalsot nesanāks, tad Latvijas vēstniecība vēlas atgādināt, ka pastāv arī cita iespēja.

"Tiem vēlētājiem, kuri 6.oktobrī nevarēs ierasties kādā no 19 Apvienotajā Karalistē esošajiem vēlēšanu iecirkņiem, ir iespēja pieteikties balsošanai pa pastu līdz šī gada 14.septembrim. To jūs varat izdarīt tad, ja jūs savu pasi pa pastu vai personīgi nogādājat vēstniecības konsulārajā nodaļā, jo pasē ir jāiespiež zīmogs, ka jūs esat piedalījies vēlēšanās," pastāstīja Latvijas Republikas vēstniecības otrais sekretārs Kaspars Krumholcs.

13. Saeimas vēlēšanas notiks 6.oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt