Lielās talkas dienasgrāmata: Latvieši Freiburgā talko jau kopš Lieldienām

Kā vēstīja Lielās talkas oficiālais radio – Latvijas Radio 2, Lielā talka šodien aktīvi notiek arī Latvijas novados. Talko arī latvieši ārzemēs, arī Vācijas pilsētā Freiburgā, kur jau vairāk nekā 60 gadus atrodas latviešu kultūras centrs "Bērzaine“".

Tas ir viens no pēdējiem publiski pieejamiem latviešu īpašumiem Eiropā, kur iegriezties ikvienam ceļiniekam. Tā ir latviešiem ļoti nozīmīga vieta Vācijā. Laika gaitā "Bērzaine“ ir kļuvusi par mūsdienīgu viesu namu, un tā ir iecienīta sarīkojumu vieta latviešu kopienām no visas Eiropas. Latviešu centrs Bērzaine ir daļa no Latvijas. Tāpēc arī kopā ar Latviju un citām zemēm, kur vien mīt mūsu tautieši, bērzainieši piedalās Simtgades Lielajā talkā.

Kā pastāstīja "Bērzaines“ saimniece Inese Avena, ar laikapstākļiem latvieši Vācijā šogad netiekot lutināti, tāpēc talkojot pamatā iekštelpās. Nesen noslēdzies kultūras centra zāles remonts, tāpēc tā tiek mazgāta, tāpat tai tiek mazgāti logi, vietās saliktas mēbeles.  

Latvieši talko FreiburgāLatvijas Radio 2

  Daļa drosminieku gan devušies ārā, lai stādītu puķes. Šodien Freiburgas latvieši plāno arī sākt darbu pie Varoņu piemiņas akmens, kur vajadzētu sastādīt kokus un krūmus. 

  Freiburgā latvieši sākuši talkot tūlīt pēc Lieldienām, palīgos atbraukuši arī latvieši no Luksemburgas un Ukrainas. Sestdien Lielajā talkā piedaloties vairāk nekā 20 cilvēki. Puse no talkotājiem ir darbinieki ar ģimenēm, bet pārējie – rīdzinieki, kas atbraukuši talkot, ir arī ļaudis no Ofenburgas un Etingenas.

  Freiburgā talciniekiem uz vairākām dienām piešķir pat istabiņu, kur atpūsties, lai pēc darbiem varētu aplūkot skaisto apkārtni. 

  “Mēs ļoti priecājamies par latviešiem, jo mūsu nams ir domāts viņiem,” stāsta Inese. 
   

  Latvieši Aberdīnā pieteikušies sakopt netīrāko apkaimes vietu

  Ziemeļskotijas pilsētas Aberdīnas apkaimē talka notikšot vien rītdien. Kā pastāstīja talkotāja no Ziemeļskotijas, Iveta Rācene, Skotijā talka notikšot tikai svētdien. Šī ir pirmā reize, kad Skotijā dzīvojošie latvieši piedalās Lielajā talkā.

  Gan Aberdīnā, gan tās reģionā dzīvojošie latvieši aktīvi svin svētkus, te ir arī tautas deju kolektīvs un skoliņa bērniem. Ikdienā visi cenšas sekot līdzi notikumiem Latvijā, un tāpēc nolēmuši, ka nepieciešams sarosīties un sarīkot arī Lielo talku.

  Skotijā latvieši talkos svētdienLatvijas Radio 2

   Iveta Rācene arī atklāja, ka talcinieki piezvanījuši pašvaldībai, lai pajautātu, kurš ir netīrākais zemes pleķītis Aberdīnā, kur nepieciešama latviešu palīdzība – jo latvieši, kā zināms, no darba nebaidās! Pašvaldība arī norādījusi uz kādu parku, kur 28. aprīlī tad arī notiks pirmā Lielā talka. Pēc talkas latvieši visi kopā atpūtīšoties. Iveta Rācene latviešiem visā pasaulē novēlēja talkot ar dziesmu.

   Talkotāji novados aicina par vides tīrību rūpēties arī ikdienā

   Limbažu novada Skultē tiek tīrīts mežs līdz Edgara Liepiņa ielai un pie Aģes upītes. Kā vēstīja Lielās talkas organizētāja Ramona, īpaši atsaucīgi Limbažu novadā esot jaunieši.

   Viņa arī atzina – pateicoties talkai, ievērojami uzlabojas vides tīrība. Ja pirmajā gadā nācies vākt pat vecus televizorus, tad tagad esot jāvāc pamatā tukšas pudeles un liela apjoma atkritumu mežā vairs neesot.

   Skultē talcinieki tīra mežuLatvijas Radio 2

    Lielās talkas organizētāji novados aicina par sakoptu vidi domāt arī ikdienā.

    Kā vēstīja Lielās talkas rīkotāji, Saulkrastos ir divas kuplas talcinieku brigādes – viena no tām marķē Jūrtaku 17 kilometru garumā (caur pilsētu un Piejūras dabas parku), ar krāsas un uzlīmju virvju un palīdzību atzīmējot piejūras taku, tāpat ar pludmales smilšu, mietiņu un virvju palīdzību cenšas nostiprināt priekškāpu vai pelēko kāpu pie Jūras parka, jo piekrastes apmeklētāji ne vienmēr pārvietojas tikai pa tam nolūkam paredzētajām taciņām.

    Olainē talkā aktīvi iesaistās skolēni, kur jau ir zinošai gan vides jautājumos, gan lieliski apzinās, ka par vidi jārūpējas un atkritumi ir arī jāšķiro.

    "Mūsu novadā šogad talcinieku vidū izteikti ir daudz ir ģimeņu ar bērniem. Pozitīvi ir tas, ka bērni mūsu novadā jau sākumskolas vecumā zina, cik svarīgi ir rūpēties par apkārtējo vidi, to nepiesārņot, kā arī apzinās atkritumu šķirošanas nozīmīgumu. Gan Olaines 1., gan Olaines 2. vidusskolā un vienā no četriem pašvaldības bērnudārziem novadā ir “Eko skolas programma”, kas bērnus un jauniešus izglīto šajos jautājumos un pievērš pastiprinātu uzmanību – tāpēc, patiešām varam novadā lepoties ar zinošiem jauniešiem šajos jautājumos. Priecājamies, ka šogad arī Lielās talkas uzsaukums ir - vāc un šķiro. Mūsu novadā  tas nav jaunums, tā ir ikdiena. Lielās tustība nākusi par labu mums visiem, jo uzskatu, ka, pateicoties šai kustībai un idejai, aktīvāk runājam par vides piesārņojuma problēmām Latvijā un problēmas tiek pakāpeniski sakārtotas," pastāstīja Mārīte Rūja, Lielās talkas koordinatore Olaines novadā.

    Lai gan talka oficiāli noslēdza plkst. 15.00, no pieredzes zinām, ka talkotāji bieži vien darba lauku atstāj, jau tumsai tuvojoties, jo darba ir patiesi daudz. 

    Kļūda rakstā?

    Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

    Latvijā
    Ziņas
    Jaunākie
    Interesanti