Pusdiena

Pusdiena 06.03.2016

Pusdiena

«Rīgas centrāltirgus» atstādinātais vadītājs Abramovs kļuvis par valdes padomnieku

Ārstu biedrība neatklāj, kuri mediķi vācot parakstus par Belēviča demisijas prasīšanu

Lielās mediķu organizācijas nezina par parakstu vākšanu Belēviča demisijai

Lielās Latvijas mediķu organizācijas noliedz iespējamo parakstu vākšanu veselības ministra Gunta Belēviča (Zaļo un zemnieku savienība) demisijas prasīšanai. Par to, ka atsevišķas mediķu grupas sākušas šādu parakstu vākšanu, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" zināja teikt Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadītājs Pēteris Apinis, kurš gan neprecizēja, kuri mediķi ir sākuši vākt parakstus.

LĀB pirmdien, 7.martā, tiksies ar ministru Belēviču, lai izteiktu savu viedokli par veselības aprūpes sistēmas problēmām. Pēdējā laikā LĀB asi kritizē veselības ministru. Biedrības vadītājs Apinis Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" zināja teikt, ka mediķi ir sākuši vākt parakstus, lai prasītu Belēviča demisiju, taču LAB tajā nav iesaistīta.

"Es zinu, ka ir atsevišķas medicīnas darbinieku grupas, kas pašlaik vāc parakstus par ministra demisiju. Mēs būtu vērsušies pie nākošā, tas ir, pie Kučinska kunga. Mums ir sava taktika un stratēģija. Ārstu biedrība nav protesta akciju rīkotāja," teica Apinis.

Veselības ministrs Belēvičs atzīst, ka neko par parakstu vākšanu nezinot. "Tas, ka Apiņa kungs negatīvi izsakās, tas man nav pārsteigums. Par parakstu vākšanu – es to dzirdēju pirmo reizi. Bet viņš tā arī nevarēja pateikt, kas ir tās grupas, kas vāc. Pajautājiet viņiem," aicināja ministrs.

LĀB gan pagaidām atsakās precizēt, kas ir parakstu vācēji.

Iepriekš Belēviču asi kritizējusi ir Latvijas Ģimenes ārstu asociācija. Tās vadītāja Sarmīte Veide noliedz, ka asociācija būtu iesaistīti parakstu vākšanā. Tomēr sadarbība ar Belēviču nebūt nav laba. Pagājušajā nedēļā Latvijas Ģimenes ārstu asociācija lēma neparakstīt sadarbības memorandu ar Belēviču. Veide norāda, ka vajadzības gadījumā asociācija ir gatava rīkot protestus, tomēr pagaidām nav skaidrs, kādi tie varētu būt.

Kā uzsver Veide, vislielākā problēma ir speciālistu nepieejamība. "Tas ir tas, par ko mēs ļoti esam nobažījušies, ka mūsu pacienti netiek ne pie speciālistiem, ne uz izmeklējumiem. Jāgaida garas rindas, un tas mūs uztrauc tādā veidā, ka mēs nespējam atrisināt pacientu problēmas mēnešiem ilgi," norādīja Veide.

Belēvičs gan uzsver, ka sadarbība notiek ar daudzām mediķu organizācijām, un ar otru ģimenes ārstu organizāciju - Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju - attiecības ministram ir labas. Ministrs norāda, ka noteikti ir gatavs sadarboties ar visiem, tomēr vairākām prasībām Belēvičs nevar piekrist. Piemēram, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vēlmei dalību e-veselības projektā noteikt par brīvprātīgu.

"Nevar būt konstruēta lieta, ka daži dara, daži nedara. Šis ir visas valdības lēmums. Ir punkti, kurus mēs sadzirdam, un ir punkti, kuros mūsu domas atšķiras ar daļu no ģimenes ārstiem. Bet Latvijas Lauku ģimenes ārsti mūs atbalsta e-veselības ieviešanas sakarā. Kārtībai ir jābūt, un naudai jāiet līdzi identificētam pacientam," uzskata ministrs.

Parakstu vākšanā par Belēviča demisiju nav iesaistīta arī Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība, norāda tās vadītājs Valdis Keris. Viņš uzsver, ka noteikti pastāv labāka taktika, kā iegūt lielāku finansējumu veselības nozarei.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija pašlaik gatavo vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība), lai veselības aprūpes problēmu risināšanā iesaistītu arī valdības vadītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti