Lielākajās Latvijas pilsētās sāk ceļu attīrīšanu no smiltīm

Ziemā kaisīto smilšu atrašanās uz brauktuvēm vējainā laikā un intensīvā satiksmes plūsmā rada putekļu kārtu, kas traucē ne tikai autovadītājiem, bet rada diskomfortu arī gājējiem. Tāpēc  nepieciešams tīrīšanas darbus sākt pēc iespējas agrāk.

Lielākajās Latvijas pilsētās sāk ceļu attīrīšanu no smiltīmIlze Ručevska

Iestājoties siltākam laikam, lielākajās Latvijas pilsētās sāk ceļu attīrīšanu no smiltīm. Darbos iesaista gan smago tehniku, gan cilvēkus, kuri ar lāpstām un slotām attīra ceļus no smiltīm. Rīgas domes Satiksmes departamenta speciāliste Una Ahuna-Ozola skaidro, ka darbi norisinās dienas laikā un parasti tiek paveikti viena līdz divu mēnešu laikā:

„Parasti mēs smilšu novākšanu sākam ar maģistrālajām ielām. Tas nozīmē - tur, kur ir augsta satiksmes intensitāte un sabiedriskā transporta kustība. Tilti [tīrāmi] visilgāk, jo tur ir diezgan daudzas teknes, dažādi viadukti, tur parasti visilgāk notiek tīrīšana.”

Ceļu attīrīšanas darbos, pēc speciālistes teiktā, norīko vidēji 43 tehnikas vienības - gan traktorus, gan savācējmašīnas, savukārt cilvēku skaits esot atkarīgs no uzturētāju firmām un viņu iespējām.

„Līdz ar to tas ir katra uzņēmēja kompetencē, cik viņš cilvēkus ir norīkojis, cik ātri viņš pabeidz, bet parasti tas ir mēnesis, pusotrs, bet jāņem vērā arī tas, kādi ir laikapstākļi,” piebils Ahuna-Ozola.

Jelgavas pilsētā pašlaik darbi pie smilšu savākšanas vēl neesot sākti, tiekot gaidīts noturīgāks laiks, kad gaisa temperatūra būs stabili plus pieci grādi, skaidro „Pilsētsaimniecības” sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Lazdiņa:

„Tas notiks drīzumā. Noteikti šīs nedēļas beigās vai nākošnedēļ, jo ir nepieciešams tāds noturīgāks, sausāks laiks bez nokrišņiem un kad gaisa temperatūra palielinās.”

Savukārt Liepājas pilsētā ceļu attīrīšanu sāka jau marta sākumā. Pašlaik paralēli norit divi ceļu uzturēšanas darbi. Tiek kaisīts pretslīdes materiāls, kā arī vāktas smiltis, kuras palikušas no ziemas, skaidro Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls:

„Šīs saslaukas tiek savāktas ne gluži no pašas brauktuves, bet no tā saucamās teknes jeb brauktuves sadurvietas ar ietvi vai ceļa nomali.”

Smilšu vākšana no ceļiem pašlaik ir tieši atkarīga no laikapstākļiem, kā arī gaisa temperatūras izmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti