Panorāma

Latvija IKP pieaugumā atpaliek no Lietuvas un Igaunijas

Panorāma

Tautieši piesakās rezidenta statusam

Partiju reitingi augustā

Lielākais vēlētāju atbalsta pieaugums «Saskaņai» un JKP

Reitingu frontē bez pārmaiņām – tā varētu raksturot situāciju ar politisko partiju reitingiem augustā. Kā rāda SKDS pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veikta aptauja, šomēnes nedaudz pieaudzis atbalsts praktiski visām partijām, atbalsts samazinājies tikai vienam politiskajam spēkam.

Tas ir iespējams, jo augustā par  2,6 procentpunktiem samazinājies to iedzīvotāju skaits, kas ir pārliecināti, ka uz vēlēšanām neies. Tāpat lēmumu – par ko balsotu, ja Saeimu vēlētu šodien – izdarījuši daļa to vēlētāju, kuri iepriekš atklāja, ka nezina, par ko atdot savu balsi. Iepriekš  neziņā, par ko balsot, bija 22,2 %, bet šomēnes – 19,4 %.

Lielākais pieaugums – no 14,7 uz 16,1% – ir reitinga galvgalī esošajai "Saskaņai". Iespējams, partijai izdevies apturēt popularitātes kritumu, ko reitingu aptauja ''Saskaņai'' rādīja jau no šā gada pavasara. Tomēr – lai gan skaitliski lielākās, šīs reitingu izmaiņas joprojām ir statistiskās kļūdas robežās.

Otrs lielākais pieaugums – Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP). Šim politiskajam spēkam reitings audzis no 5% iepriekš uz 6,3% augustā.

Nākamais lielākais kāpums valdošajā koalīcijā ietilpstošajai "KPV LV" –  reitings augustā ir 2,6%. Tas gan joprojām ir zemākais starp valdību veidojošo partiju reitingiem, bet tomēr – ja salīdzina ar 1,6% jūlijā – ir pieaugums!

Par gandrīz procentpunktu augustā audzis Nacionālās apvienības reitings, neliels kāpums arī opozīcijā esošajai ZZS un pārējām Saeimā ievēlētajām partijām – "Attīstībai/Par!" un "Jaunajai vienotībai".

Neliels pieaugums Saeimā neiekļuvušās Latvijas Krievu savienības reitingam – augustā 2,5% atbalsts, bet Saeimā aiz strīpas palikušos "Progresīvos" augustā atbalstīja 2,1% vēlētāju – tieši tikpat, cik iepriekšējā mēnesī.

Vienīgais kritums šomēnes – un tas pats statistiskās kļūdas robežās – Latvijas Reģionu apvienībai. To augustā sola atbalstīt 2,9% aptaujāto. Iepriekš atbalstu reģionu apvienībai solīja 3,6% potenciālo vēlētāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti