Pusdiena

Augulis: Dzelzceļa infrastruktūras dotēšana valstij izmaksātu piecus miljonus eiro gadā

Pusdiena

Vētras «Hārvijs» nestie postījumi – vieni no dārgākajiem ASV vēsturē

Lielākā daļa RPIVA studentu mācības turpinās LU un Mūzikas akadēmijā

Lielākā daļa RPIVA studentu mācības turpinās LU un Mūzikas akadēmijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Universitāte noslēgusi vairāk nekā divus tūkstošus, bet Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija 127 līgumus ar reorganizētās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) studentiem. Tādējādi lielākā daļa RPIVA studentu piekrituši mācības turpināt jau citās augstskolās. Arī darbs abās augstskolās piedāvāts visiem RPIVA mācībspēkiem.

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā pērn studēja 3514 studenti, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotā statistika. Akadēmijai arī bijis pieaugošs studentu skaits, salīdzinot ar citiem gadiem iepriekš. Sākoties diskusijām par akadēmijas pievienošanu Latvijas Universitātei un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijai, studenti protestos pauda neziņu par gaidāmo septembrī un apsvēra domu studijas pārtraukt.

Tagad šādu stingru nostāju esot ieņēmis absolūtais mazākums no reorganizētās RPIVA.

“Ir tā, ka lielākā daļa, arī es pati esmu jau samierinājusies ar šo domu, bet vēl aizvien ir neziņa. Lielākā daļa studentu strādā. Viņiem vajag šo diplomu, un šajā brīdī, ja viņi studē, viņi arī var strādāt skolā. Līdz ar to viņi ir brīvprātīgi piespiesti turpināt studijas, piemēram, LU vai Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā,” norāda Pedagoģijas akadēmijas Studējošo pašpārvaldes prezidente Lauma Dūmiņa.

Kopumā jāsecina, ka lauvas tiesa studējošo mācības turpinās. Latvijas Universitātē stāsta, ka vairāk nekā divi tūkstoši studentu pašlaik jau noslēguši līgumus ar universitāti. Septembrī mācību organizācijā arī būtisku izmaiņu nebūšot, un

plānots, ka pagaidām bijušās akadēmijas studenti mācīsies akadēmijas ēkā.

“Ja mēs runājam par ievēlētu akadēmisko personālu, visiem ir piedāvāti darba līgumi: 49 piedāvā Latvijas Universitāte, un 26 piedāvā Mūzikas akadēmija. Un es domāju, ka uz semestra sākumu visiem līgumiem jābūt noslēgtiem. Pa lielam mēs esam izpildījuši to plānu, ko mēs esam sev uzstādījuši un kas ir apstiprināts. Mēs pēc tā ejam. Protams, laika gaitā nākamajos gados var kaut kas mainīties,” saka Latvijas Universitātes rektora vietnieks un akadēmijas likvidācijas komisijas vadītājs Jānis Stonis.

Pedagoģijas programmas Latvijā tiks pārakreditētas, un līdz 2019.gadam ir jāsagatavo jauns piedāvājums. Mūzikas akadēmija noslēgusi 127 studiju līgumus. Tā pieņēmusi arī tos desmit maģistrantus, par kuriem iepriekš abām augstskolām bijusi virkne neskaidrību. Vēl pirms likvidācijas RPIVA apvienojusi trīs maģistra programmas vienā, ar nosaukumu „Pedagoģija”, taču tur mācīta arī dejas un mūzikas pasniegšana.

Esot vēl citi tehniski vēl neatrisināti jautājumi. “Kas notiek no juridiskās puses? Kur notiks nodarbības? Cikos? Kādi pārtraukumi, ja, piemēram, jāpārvietojas no vienas vietas uz otru? Kā tas tehniski tiks izdarīts? Laika ir ļoti maz. Protams, visu paredzēt neviens nevarēja, bet šis vasaras periods zināmā mērā bija kā tāds traucēklis, jo ir atvaļinājumu laiks,” stāsta Mūzikas akadēmijas docents Valdis Bernhofs.

Vēl viens bijušais RPIVA students izvēlējies Daugavpils Universitāti un vēl kāds – Liepājas Universitāti. 200 studenti, kas reorganizācijas periodā bijuši akadēmiskajos atvaļinājumos, tā arī nav pieteikušies studijas turpināt.

“Kas attiecas uz programmām, tad tās programmas bija dažādas kvalitātes.

Tās programmas, kas bija labākas kvalitātes, tās tiek turpinātas. Tās, par kurām bija šaubas, tajās nebija jaunas uzņemšanas šovasar.

Kaut juridiski apvienošana tiks pabeigta 1.oktobrī, studijas jau no 1.septembra nodrošinās Latvijas Universitāte, tai skaitā filiālēs un Mūzikas akadēmija, tā kā faktiski akadēmiskais gads sāksies kā parasti – septembrī,” norāda Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Diāna Laipniece.

Ziņots, ka par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas pievienošanu citām augstskolām valdība vienojās šī gada martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti