Lielākā daļa pavasara ceļu uzturēšanas darbu pašvaldībās jau ir paveikti

Lielākā daļa pavasara ceļu uzturēšanas darbu pašvaldībās jau ir paveikti. Tomēr šogad to nedaudz apgrūtināja brauktuvju malās atstātās automašīnas, jo tās mazāk tika pārvietotas dažādo ierobežojumu dēļ. Pavasarī ir ļoti svarīgi notīrīt pēc ziemas uz ceļiem palikušo smilti un granti, jo tas pasliktina gaisa kvalitāti. Turklāt jāveic grantēto ceļu atputekļošana. Piemēram, Valmierā šādi ceļi sastāda 40% no infrastruktūras.  

Pavasarī, kad kokiem vēl nav lapu, putekļu koncentrācija gaisā ir augstāka. Daļu no tiem sastāda pēc ziemas uz ceļiem palikušais pretslīdes materiālu maisījums, kas katrai pašvaldībai ir jātīra, jo šie putekļi pasliktina gaisa kvalitāti.

Lielākā daļa pavasara ceļu uzturēšanas darbu pašvaldībās jau ir paveiktiPaula Dēvica

  Liepājas komunālā pārvalde tīrīšanas darbus uzsāka jau februārī, stāstīja pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls.

  “Saslaukas rodas no ziemas uzturēšanas darbu ietvaros izkaisītā pretslīdes materiāla un arī no autotransporta sanesumiem, no vēja norautiem zariem, atpūstiem atkritumiem, augsnes daļiņām. Un tiklīdz iestājas sauss laiks un šie atkritumi ir izžuvuši, tad sākam darbu.

  Tas ir vajadzīgs ne tikai iedzīvotāju ērtībai, bet arī svaigam un tīram gaisam,” sacīja Štāls.

  Turklāt, ja šo tīrīšanu neveic, var nedarboties infrastruktūras daļas. Piemēram, aizsērēt lietusūdens kanalizācijas. Tāpat reizēm nākas ceļus tīrīt atkārtoti, jo sētnieki, tīrot ietves, netīrumus saslauka atpakaļ uz brauktuvēm.

  Rīgas domes Satiksmes departaments šo tīrīšanu uzsāka jau martā. Tomēr ārkārtējās situācijas dēļ daudzi strādā no mājām un, līdz ar to, nepārvieto savas automašīnas. Tas ceļu tīrīšanu šogad apgrūtināja, atzina departamenta pārstāve Ilze Dimante.

  “Iedzīvotāji sēž mājās un nepievērš uzmanību ceļa zīmēm, tādā veidā tika apgrūtināts dienestu darbs. Bet mēs esam tikuši veiksmīgi galā, un ielas ir satīrītas. Jā, protams, atsevišķās vietās, kur mašīnas netika pārvietotas, tur ielu malās vēl ir putekļi un smiltis. Bet līdz ar vasaras sezonu tas tiks savākts,” stāstīja Domante.

  Paralēli notiek arī lietusūdens kanalizāciju attīrīšana no vecajām lapām. Putekļu koncentrāciju gaisā pavasarī veido arī grants ceļi.

  Valmierā šādas ielas ir teju 40% no visiem ceļiem. Līdz ar to, atputekļošanai jāvērš īpaša uzmanība. Valmieras Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes ceļu būvinženiere Inese Kokenberga stāstīja, ka pirms lapu plaukšanas putekļi esot īpaši agresīvi.

  “Visas grantētās ielas un to posmi, kur ir apbūve, tiek apstrādāti ar kalcija hlorīdu. Tas ir sālsveidīga ķīmija, kas piesaista atmosfēras mitrumu, un ielas turas mitras, un, braucot ar transportu, neveidojas putekļi. Tā kā šogad ziema beidzās jau sen, mēs atputekļošanu arī uzsākām agrāk nekā citus gadus.

  Iepriekš to darījām maijā, tagad jau aprīlī. Un šonedēļ tie darbi būs pabeigti,” stāstīja Kokenberga.

  Šobrīd pavasara ceļu uzturēšanas darbi ir teju paveikti jau visās uzrunātajās pašvaldībās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti