Pusdiena

ES Tiesa noraidījusi Slovākijas un Ungārijas apstrīdēto spriedumu par bēgļu kvotām

Pusdiena

Pusdiena 07.09.2017

Lielajām slimnīcām parādu dzēšanai un «galu savilkšanai» šogad nepieciešami 17,9 miljoni

Lielajām slimnīcām parādu dzēšanai un «galu savilkšanai» šogad nepieciešami 17,9 miljoni eiro

Lielajām slimnīcām parādu dzēšanai un «galu savilkšanai», neiedzīvojoties jaunos parādos, šogad vien ir nepieciešami 17,9 miljoni eiro, trešdien, 6. septembrī, slimnīcu vadītāji pastāstīja Saeimā.

Slimnīcu vadītāji trešdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā informēja par savu finansiālo situāciju. Arī valsts lielākās slimnīcas nespēj gadā iztikt ar tiem līdzekļiem, kuri tām šajā gadā ir bijuši. Visļaunākā situācija ir pēc pacientu skaita lielākajā valsts slimnīca - Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) - kur uzkrātie zaudējumi ir sasnieguši 11 miljonus eiro. Pēc būtības šī slimnīca ir maksātnespējīga.

Arī Stradiņa slimnīcai, lai saglabātu to pašu līmeni, kas bijis līdz šim, šogad nepieciešami 5,5 miljoni eiro. Arī Bērnu slimnīca šogad strādā ar zaudējumiem. Vadība gan cer, ka to izdosies mazināt pašas spēkiem. Tomēr, lai atjaunotu nolietoto tehniku – būtu nepieciešami 0,7 vai 0,8 miljoni eiro. Vēl 0,8 miljoni eiro ir vajadzīgi, lai slimnīca noturētu savus darbiniekus.

Kopumā slimnīcām parādu dzēšanai un darbības saglabāšanai līdzšinējā līmenī šogad būtu vajadzīgi 17,9 miljoni eiro. Veselības ministrija vēl nav vērsusies pēc palīdzības Finanšu ministrijā, kas savukārt iniciatīvu gaida no Veselības ministrijas. Savukārt Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vērsīsies pie valdības ar lūgumu šo situāciju risināt jau šogad.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti