Panorāma

Rūdolfam Plēpim-70!

Panorāma

Ar Covid-19 saslimuši arī diplomāti

Liela interese par mazdārziņiem bijušās Sporta pils teritorijā

Liela interese par mazdārziņiem bijušās Sporta pils teritorijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iecere bijušās Sporta pils teritorijā Rīgas centrā ierīkot pilsētnieku dārziņus piesaistījusi lielu iedzīvotāju interesi. Idejas autoru rīkotajā iepazīšanās sapulcē ieradās aptuveni 150 iedzīvotāju. Teritorijā plānots ierīkot ne tikai dārziņus, bet arī ziedu pļavu.

Bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā attīstītājs no "Roterman Group" vēlas būvēt biznesa centru, taču jau gadiem būvdarbi nenotiek un laukums aizaug. Tāpēc uzņēmums piekritis trīs gadus bez atlīdzības teritoriju nodot iedzīvotājiem dārziņu ierīkošanai.

Kopumā šeit plānots ierīkot 150 mazdārziņus, katram 12,5 kvadrātmetri. Tie gan nebūs mazdārziņi klasiskajā izpratnē, kur var veidot dobes zemē un celt siltumnīcas. Šeit augus varēs audzēt tikai kastēs.

Pirmajā iedzīvotāju sapulcē teritoriju apskatīt ieradās aptuveni 150 cilvēku, saskaitījuši rīkotāji – aptuveni trīs reizes vairāk, nekā gaidīts.

"Mēs abi esam arhitekti, un mums šķiet, ka šī ir ļoti aktuāla problēma jebkurā pilsētā – saglabāt un attīstīt zaļās teritorijas. Šī ir viena no tām, kuru ir potenciāls izmantot. Tāpēc  atnācām apskatīt uz vietas, kā te varētu būt. Paši plānojam piedalīties talkā, dabūt vietu dārziņam, jo tepat blakus vien dzīvojam," saka Pēteris, kurš bija ieradies uz sapulci.

Pieteikties uz dārziņu plāno arī Sarmīte, kura dzīvo 15 minūšu attālumā. Viņa gan uzskata, ka labi domātais projekts saskarsies ar problēmām. "Visu dienu saule. Ja ir saule, ir bieži jālaista. Līdz ar to ir liels ūdens patēriņš. Otrs – mums nav tāda sabiedrība kā Stokholmā, kur var atstāt riteni pie mājas. Būs vandālisms," norāda Sarmīte.

Idejas autore Renāte Prancāne stāsta, ka nākamnedēļ par ūdens pieejamību paredzēta tikšanās ar pašvaldības uzņēmumu “Rīgas ūdens”. Pastāv iespēja gan pildīt cisternu, gan veidot dziļurbumu. Iedzīvotājiem būšot jāvienojas, vai teritorijā vajadzīgs dežurants vai apsargs. Lai dārziņos nevarētu iekļūt pa nakti, teritorija paliks iežogota. Vietas pietikšot ne tikai dārziņiem, bet arī pļavai.

"Tur, kur agrāk atradās pati pils jeb šī ēka, tur tagad ir palikusi ieplaka. Šo ieplaku mēs pārvērtīsim zaļajā atpūtas zonā, kas būs parks un, cerams, arī ziedu pļava, kur cilvēki varēs nākt piknikā atpūsties, sauļoties, lasīt grāmatu. Potenciāli būs arī kultūras programma," pauž Prancāne.

26. septembrī un 3. oktobrī teritorijā plānotas talkas, kurām pieteikušies ap 200 brīvprātīgo. Dalība talkā ir viens no veidiem, kā rezervēt dārziņu. Visiem pieteikšanos atvērt plānots 1. janvārī. Dārziņi rīdziniekiem būs pieejami no nākamā gada pavasara. Vienas kastes īres maksa būs 5 eiro sezonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti