Liela daļa ministriju un citu valsts iestāžu nākotnē varētu pārcelties uz Zemkopības ministrijas ēku

Nākotnē liela daļa ministriju un citu valsts iestāžu varētu pārvākties uz pašreizējo Zemkopības ministrijas (ZM) ēku Republikas laukumā 2, Rīgā. Šāda iespēja tiek izskatīta informatīvajā ziņojumā, ko šodien pieņēma valdība.

Ziņojumā norādīts, ka ministriju telpas ir pārāk plašas, ministriju ēkas izkliedētas un to tehniskas stāvoklis ir neapmierinošs. Tāpēc ir nepieciešami steidzami ieguldījumi ēku atjaunošanā.

Līdz ar ministriju un citu iestāžu koncentrēšanu vienā vai dažās vietās tiks iedzīvināts telpu koplietošanas jeb "coworking" princips publiskajā pārvaldē.

Tādējādi teju uz pusi tiks samazinātas izmantotās biroja telpas, kā arī tiks samazināts biroja resursu patēriņš un uzlabota darbinieku labbūtība.

Lai to īstenotu, nepieciešams pilnībā rekonstruēt ZM ēku, pārbūvējot ēkas fasādi, otrā līmeņa stāvlaukumu un uzlabojot vairākus citus ēkas elementus.

Valdība nolēma, ka līdz nākamā gada oktobrim uzņēmums "Valsts nekustamie īpašumi" sadarbībā ar valsts pārvaldes iestādēm izstrādās publiskā sektora biroja un koplietošanas telpu izveides plānu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti