Panorāma

Baltkrievijas režīms izvēlas izolāciju

Panorāma

Valsts policijas priekšnieka amatam virza A. Ruku

Līdzekļu trūkuma dēļ PRC nevar paplašināties

Līdzekļu trūkuma dēļ Pusaudžu resursu centrs nevar paplašināties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai gan vairākkārt publiski pausta nepieciešamība paplašināt palīdzības sniegšanu riska grupas pusaudžiem, nākamā gada budžetā papildu līdzekļi tam nav paredzēti. Bet šobrīd pusaudžu resursu centrā brīžiem veidojas rindas. Arī reģionālo centru veidošana Valmierā un Daugavpilī pagaidām ir ar lielu jautājuma zīmi. 

Piektajai daļai pusaudžu vai viņu vecāku spurainajā pusaudža vecumā nepieciešama palīdzība no malas. Un visbiežāk pat ar nelielu iesaisti var novērst nopietnākas sekas.

"Līdz 8% ir garastāvokļa traucējumi, depresijas risks, atkarības vielu lietošana, dažādi mācīšanās procesa traucējumi.

Droši vien 20% pusaudžu populācijai noteikti ir vajadzīgs kaut kāds atbalsts. Svarīgi, ka ir iespēja saņemt. Citādi tās problēmas, protams, var ieilgt un veidoties smagākas," pastāstīja bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

Tomēr visiem nepietiek, un Pusaudžu resursu centrs augustā sāka novērot rindu veidošanos, kas pusaudžu gadījumā ir nepieļaujami – jo ātrāk iesaistās, jo lielāks labums.

"Viens no tiem risinājumiem, ko mēs esam izdomājuši, teiksim, tās īstermiņa konsultācijas, kuras mēs varam sniegt klientiem. Vismaz īslaicīgi saprast apmēram, kāda ir viņu situācija, un mēs varam sniegt kādas rekomendācijas," skaidroja Pusaudžu resursu centra programmu virsvadītājs Emīls Ūdris.

Šī gada laikā lūgumi pēc atbalsta pusaudžiem nākuši no 50 pašvaldībām, tajā skaitā Dagdas, Daugavpils un Rēzeknes, Talsiem, Aizkraukles, Limbažiem un citiem novadiem. Un tas kārtējo reizi apstiprina, ka filiāles pusaudžu atbalstam vajadzīgas arī reģionos. 

"Ja nebūs finansējuma, nu, tad mēs tādas filiāles nevaram atvērt un piedāvāt šādu pakalpojumu, jo tas ir valsts apmaksāts pakalpojums.

Mums jau šobrīd ir speciālisti, kuri grib strādāt Pusaudžu resursu centrā, ļoti labi speciālisti. Bet mums pietrūkst finansējuma,

un, ja ir finansējums, tad mums ir jauni kolēģi, un viņi sniedz palīdzību jauniešiem," norādīja Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Labklājības ministrija informēja, ka ar pakalpojumu pusaudžiem viņi ir apmierināti. Tomēr tas darbojas salīdzinoši nesen, un par finansējuma palielināšanu pašlaik netiekot domāts. 

"Dotajā momentā Labklājības ministrijai ir pāragri teikt un runāt par to, ka mēs jau iezīmējam kaut kādu noteiktu budžeta apmēru, kas būtu jāpalielina. Mēs vērtēsim, jo tas ir tikko jauns, budžetā iekļauts pastāvīgs pakalpojums," komentēja ministrijas valsts sekretāra vietniece Līga Āboliņa.

Tikmēr speciālistu komanda, kas strādā ar pusaudžiem, norāda – paši jaunieši viņiem uzticas. Tāpēc pakalpojumam ir nākotne, taču tas ir jāattīsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti