Dienas ziņas

Noraida bažas par koledžas nākotni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sniegputenis un sals ietekmē pastnieku darbu

Līdz viduklim sniegā – putenis un sals Latvijā ietekmē pastnieku darbu

Sniegputeņa dēļ kavējas daudzu pasta sūtījumu piegāde. Viskritiskākā situācija ir Rēzeknes novadā, kur sniega segas biezums sasniedzis pat pusmetru. Šodien darba apstākļus pastniekiem apgrūtina arī sals, turklāt līdz viensētām laukos ceļi ir aizputināti, taciņas grūti izbrienamas. Pastnieki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, ceļu stāvoklis pamazām uzlabojas,  un jau tuvākajā laikā darbs turpināsies kā iepriekš.

Lai arī dabas skati līdzinās pasakai, sniegs un sals rada būtiskas raizes pastnieku darbam. Dzidra Vorkale teju ik dienu dodas uz laukiem Rēzeknes novada Dricānu apkārtnē, un mēroto ceļu kopgarums ir aptuveni 112 kilometri. Ceļu tīrīšana aizvien turpinās, un līdz ar apgrūtinātu braukšanu nereti pa dziļu sniegu jābrien kājām.

"Ziemās ir šausmīgi! Lūk, šādi [līdz viduklim] ir brists! Citi cenšas, cenšas iztīrīt līdz mājām. Jā! Gaida pastnieku," stāstīja Rēzeknes 4. pasta nodaļas pastniece Dzidra Vorkale.

Statistika par kavētu sūtījumu piegādi nav apkopota, taču ekstremāli un to ietekmējoši laika apstākļi novēroti visur, izņemot Kurzemes pusi. Šo dienu laikā Dzidra nenokļuva vien līdz dažām pastkastītēm, tomēr 15 darba gadu laikā tā ir reta pieredze.

"Biju vienu reizi iestigusi, jā, braucot tieši uz mājām. Ar dēlu pusstundu rakām. Lāpsta līdzi! Tā arī braucam, ja ir kaut kur iespēja, tad rokam," pieredzē dalījās Vorkale.

"Mums pat ir gadījumi pagājušajā nedēļā, kad pastnieki ir avarējuši uz šiem sliktajiem ceļiem. Un attiecīgi mums nākas no savas puses pārplānot visus piegādes procesus," norādīja Latvijas Pasta Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa.

Pie klientiem pastniece dodas ar personīgo auto, tas ir pilnpiedziņas un piemērots ziemai, tomēr ne visiem kolēģiem tādi ir. Latvijas Pasts par šīs situācijas risinājumu atbild izvairīgi.

"Mēs arī esam domājuši par šo jautājumu, un, tiklīdz ir mūsu finansiālā situācija to ļāvusi, mēs arī esam izsludinājuši iepirkumu tieši pastnieku auto piegādēm. Orientējoties tieši vairākumā gadījumu uz šīm piegādēm lauku reģionos un ar attiecīgu specifikāciju, kam šie auto būtu piemēroti," stāstīja Vārpa.

Pastniece Vorkale komentēja: "Solīja, solīja, bet mūs tā kā "iepriecināja", ka nebūs. Negribētos savas mašīnas sist, bet, nu, kā ir, tā ir. Darbs paliek darbs."

Pastnieku darbu visvairāk novērtē tieši vecākā paaudze. Šoreiz gan papildu preces klientiem Dzidra Vorkale neveda, automašīnai aizsalis bagāžas nodalījums. Iedzīvotāji ir saprotoši. Rēzeknes novada iedzīvotāja Anna arī priecājas, ka pastnieki ir labi un visu atved.

Latvijas Pasts aicina turpmāk pievērst vairāk uzmanības arī pastkastīšu stāvoklim, ja tās ir no  koka vai tām ir defekti, sniegputenī un salā sūtījumi var tikt bojāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt