Panorāma

Pieejama Baltijā modernākā dzirdes aparātu sistēma

Panorāma

Panorāma

Līdz vēlēšanām var paspēt atjaunot dokumentus

Līdz vēlēšanām var paspēt atjaunot personu apliecinošos dokumentus

Līdz oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām dokumenta derīguma termiņš beigsies ne mazāk kā 18 tūkstošiem iedzīvotāju. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) norāda, ka visus šos cilvēkus līdz vēlēšanām var paspēt apkalpot. Pārvalde sākusi izsūtīt arī atgādinājuma e-pastus. Taču iedzīvotājiem jārēķinās, ka pašlaik dzīvajā rindā var nākties gaidīt vairākas stundas.

Rīgas 4. pasu nodaļā lielu drūzmēšanos nemana, bet ir vairāki cilvēki, kas paņēmuši numuriņu agri no rīta, gaidījuši vairākas stundas un lēš, ka būs jāgaida vēl vairākas stundas rindā.

"Sēžam jau divas stundas un sēdēsim vēl tikpat. Jo pašlaik tikai 30. numurs, bet mums ir 85.," pastāstīja Marina. Viņa 16 gadus dzīvo Anglijā. Uz Latviju atbraukusi vien ciemos un nomainīt dokumentu. Pat ar ilgo gaidīšanu te esot ātrāk un lētāk, nekā to pašu darīt Lielbritānijā. Citiem, kas atnākuši uz iestādes darba laika sākumu, visu izdevies nokārtot ātrāk.

Irīna pastāstīja ka gaidījusi divas stundas. Viņa sacīja: "To, ko es lasīju un dzirdēju, – domāju, ka būs trakāk. Nav tik traki." Apmeklētāja Anita gan bija neapmierināta, jo plkst.11 paņēmusi numuriņu, bet neesot skaidrs, vai šodien izdosies sagaidīt savu kārtu. Savukārt Staņislavs norādīja: "Kā ir, tā ir. Es neapvainojos."

Līdzīga situācija ir arī pie Rīgas 1. pasu nodaļas. Jānis stāstīja, ka paļāvies uz pārvaldes pārstāvju stāstīto ziņās, ka dzīvajā rindā jāgaida stundu.

"Priekšniece solīja stundas laikā. Informācijas birojā pateica stunda, pusotra, bet es domāju, ka diez vai pa trim stundām es tikšu cauri. Divas stundas jau pagāja, man vēl 30 numuriņi priekšā," vīrietis norādīja.

PMLP stāstīja, ka gaidīšanas laiks ir atkarīgs gan no dienas, gan diennakts stundas, kurā apmeklētājs ierodas.

Pirmdienās parasti esot vairāk cilvēku. Lai rindas virzītos ātrāk, pagājušajā nedēļā darbā pieņemti 10 jauni darbinieki.

"Viņi iestrādājas, viņi mācās, un mēs ceram, ka jau uz mēneša beigām viņi strādās pilnā kapacitātē. Tas mums ļaus šeit pirmajā nodaļā dienā apkalpot uz pusi vairāk klientu nekā iepriekš," sacīja PMLP pārstāve Madara Puķe.

Vēl sešas vakances esot brīvas. Savukārt 14 nodaļās pagarināts darba laiks, lai tās varētu apkalpot vairāk iedzīvotāju.

Vismaz 18 tūkstošiem Latvijas pilsoņu dokumentu derīguma termiņš beigsies līdz Saeimas vēlēšanām. Taču netrūkst tādu, kam dokumentu termiņš jau beidzies. Piemēram, Gaļina pastāstīja, ka viņai termiņš beidzies jau pirms gada.

Pārvaldē norādīja, ka ar lielo klientu plūsmu spēj tikt galā. Arī līdz vēlēšanām visus, kam nepieciešams, paspēšot apkalpot. Lai neradītu garākas rindas rudenī, visiem, kuru e-pasta adreses ir zināmas, tiekot sūtīti atgādinājumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt