Līdz šim lielākie priekšvēlēšanu deklarētie tēriņi «Apvienotajam sarakstam» un «Attīstībai/Par!»

Partijas un to apvienības no 4. jūnija, kad Latvijā sākās priekšvēlēšanu aģitācijas periods, līdz 22. augustam kopumā noslēgušas līgumus par limitētajiem aģitācijas izdevumiem pirms 14. Saeimas vēlēšanām kopsummā par gandrīz 2 miljoniem eiro, un lielākie izdevumi līdz šim ir bijuši "Apvienotajam sarakstam" un “Attīstībai/Par!”, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kurš apkopojis jaunāko informāciju par politisko spēku deklarētajiem izdevumiem.

Politiskie spēki kopumā noslēguši līgumus par limitētajiem aģitācijas izdevumiem kopsummā par 1 939 347,95 eiro. "Apvienotais saraksts" līdz šim noslēdzis līgumus par 381 431 eiro, savukārt "Attīstībai/Par" – par 287 901 eiro.

 

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā katram politiskajam spēkam noteikts finanšu līdzekļu limits, cik tas drīkst izlietot politiskās reklāmas izvietošanai, labdarībai, sponsorēšanai, pabalstiem un dāvinājumiem. Izdevumu limiti neattiecas uz izdevumiem par reklāmas izgatavošanu vai kampaņas plānošanu. Priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan deputātu kandidātu individuālie izdevumi.  

Katrs no 19 vēlēšanās pieteiktajiem deputātu kandidātu sarakstiem limitētajiem aģitācijas izdevumiem drīkst izlietot ne vairāk kā 708 053,30 eiro.

Vienlaikus KNAB atgādina, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā reklāmas pakalpojumu sniedzējiem un aģitācijas veicējiem ir obligāts pienākums par visiem noslēgtajiem reklāmas līgumiem informēt KNAB. Informācija par katrām noslēgtajām līgumsaistībām jāiesniedz KNAB triju dienu laikā pēc to noslēgšanas. 

KONTEKSTS:

14. Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī. Vēlētāji ar iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām un ziņām par kandidātiem var iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas tīmekļvietnē.

Vēlēšanām kopumā reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā pretendē 1832 deputātu kandidāti. Taču 12 no esošajiem parlamentāriešiem vēlēšanās nestartēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti