Dienas ziņas

VP Liepājā izmeklē Covid-19 sertifikāta iespējamu viltošanu

Dienas ziņas

Balvu novadā – ceļa zīmes arī latgaliešu valodā

Līdz labdarības maratonam "Dod pieci!" – 22 dienas

Līdz labdarības maratonam «Dod pieci!» – 22 dienas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci" sāksies pēc 22 dienām, kad stikla studijā atgriezīsies Latvijas Radio 5 jeb "Pieci.lv" dīdžeji. Akcija šogad veltīta vides pieejamībai cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Saziedotie līdzekļi tiks novirzīti dažādu palīgierīču iegādei.

Ziemassvētku laikā stikla studijā dzīvos Magnuss Eriņš, Elīna Baltskara un Linda Samsonova.

"Šogad mēs runājam par cilvēkiem, kuriem ir funkcionāli traucējumi. Tie ir kustību, redzes un dzirdes traucējumi. Un šī ir tēma, kas patiesībā, runājot ar Tomu un pārējo "Dod pieci" komandu, ir pavīdējusi kaut kur jau ilgi. Taču šis ir tas brīdis, kad mūsuprāt, mēs – sabiedrība – varam vislabāk izprast to, kāda tad ir tā problēma, jo mēs esam diezgan daudz laika pavadījuši mājās iesprostoti. Mēs neesam spējuši aiziet tur, kur ikdienā mēs gribētu aiziet. Ir ļoti daudz cilvēku, kuru dzīve katru dienu ir šādā veidā ierobežota. Un tad mēs sapratām, ka ir īstais laiks par to runāt," pastāstīja Elīna Baltskara.

Bet labdarības maratona aizsācējs Toms Grēviņš "Dod pieci!" laiku pavadīs, katru dienu noskrienot pa maratonam ziedojumu piesaistei. "Plāns ir noskriet sešus maratonus labdarības maratona "Dod Pieci" laikā. Katru dienu pa vienam. Ir tikai viens "bet". Kādam Latvijas uzņēmējam vai privātpersonai par vienu no šiem maratoniem jānoziedo 10 tūkstoši eiro šī gada labdarības maratonam "Dod pieci!". Ja tas notiek, tad maratons tiek skriets. Un, ja tas viss piepildās, tad 60 tūkstoši eiro būs visu laiku lielākais čeks, kādu jebkad "Dod pieci!" ir redzējis tādā vienā veselumā," pastāstīja Grēviņš.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" šogad izcels vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras. Šajā gadā sabiedriskie mediji uzsvērs ikvienas personas tiesības uz iespējami patstāvīgu dzīvi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti