Līdz decembrim no ģimenes nošķirts vairāk varmāku nekā pērn kopumā

Līdz šī gada decembrim Valsts policija pieņēmusi 726 lēmumus par varmākas nošķiršanu no ģimenes. Tas ir vairāk nekā pērn kopumā, kad pieņemti nepilni 700 lēmumu. Absolūtajā vairākumā jeb 93% gadījumu ģimenes konfliktos no vīriešiem cietušas sievietes.

Līdz decembrim no ģimenes nošķirts vairāk varmāku nekā pērn kopumāAnnija Petrova/LR
  Pieaugošo lēmumu skaitu saista ar to, ka cīņa ar vardarbību ģimenē nu jau divus gadus policijai ir prioritāte. Līdz ar to policijas darbinieki ir apmācīti un notikuma vietā motivē cietušos vērsties pēc palīdzības. Policija var pieņemt lēmumu par varmākas nošķiršanu no ģimenes tikai pēc rakstveida iesnieguma, norāda Galvenās kārtības policijas Dienestu koordinācijas biroja priekšnieka vietniece Iveta Štrausa:

  „Cietušas sievietes ir 93% gadījumu – tas ir 675 policijas lēmumi par nošķiršanu. Kad varmāka ir sieviete un aizsargājamā persona ir vīrietis, ir 10 gadījumi tādi – tas ir 1,5%. Protams, vardarbīgas ir bijušas arī sievietes pret sievietēm – 14 gadījumos, tie ir 2%. Un vīrietis pret vīrieti – tas ir 3,5% – 27 gadījumos ir pieņemti policijas lēmumi par nošķiršanu. Bet ir jāmin tas, ka tie visi gadījumi ir bijuši, protams, ģimenē un starp ģimenes locekļiem. Ja ir vīrietis pret vīrieti, tad pārsvarā tēvs ar dēlu konfliktē.”

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti