Līdz decembra vidum 2% valsts pārvaldē strādājošo varētu nebūt Covid-19 sertifikāta

Prognozēts, ka līdz 15. decembrim 98% ministrijās un to resoros strādājošo būs vakcinējušies pret Covid-19 vai ieguvuši pārslimošanas sertifikātu, bet aptuveni 2,1% jeb 1901 valsts pārvaldē nodarbinātajam līdz decembra vidum sertifikāta varētu nebūt, informēja Valsts kancelejā.

Prognozējamā vakcinācijas aptvere visos resoros kopumā svārstās no 96% līdz 100%. Nozaru ministrijās tā ir no 97% līdz 100%, to padotības iestādēs decembra vidū plānotā vakcinācijas aptvere varētu būt 94,6% – 99,3%. Savukārt valsts kapitālsabiedrībās, valsts augstskolās u.c. – no 94,9% līdz 100%.

Informācija sagatavota, balstoties uz datiem, kas Valsts kancelejā iesniegti līdz 22. novembrim.

Līdz 15. novembrim atstādināts vai ir dīkstāvē viens procents no visos valsts pārvaldes resoros nodarbinātajiem jeb 857 cilvēki.

Katrs no viņiem pēc vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta iegūšanas var atgriezties darbā, ja sertifikāts tiek uzrādīts triju mēnešu laikā no atstādināšanas vai dīkstāves noteikšanas. Neskatoties uz atstādināšanas vai dīkstāves faktu, valsts pārvalde turpina darbu, funkciju izpilde un pakalpojumu sniegšana iedzīvotājiem turpinās, uzsvēra Valsts kancelejā.

Tāpat Valsts kancelejā norādīja, ka pašlaik un līdz 15. decembrim prognozējamo atstādināto nodarbināto skaitu veido cilvēki, kuri nav uzsākuši vakcināciju līdz 15. novembrim vai tie, kuri vakcinācijas procesu uzsākuši pēdējā brīdī un zināms, ka vakcinācijas sertifikāts netiks iegūts līdz 15. decembrim.

Nozaru ministrijās decembra vidū bez Covid-19 sertifikāta varētu būt 38 nodarbinātie jeb 1,1% no 3317 nodarbinātajiem. Padotības iestādēs šis rādītājs, iespējams, varētu būt 2,6% jeb 1015 nodarbinātie no 39 489. Savukārt valsts kapitālsabiedrībās, valsts augstskolās u.c. 15. decembrī bez sertifikāta potenciāli varētu būt 1,8% no 42 610 nodarbinātajiem jeb 747 cilvēki.

Dažās izglītības iestādēs Kultūras ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas resoros, kas vēsturiski iekļautas valsts pārvaldes iestāžu statusā, no 5376 darbiniekiem 101 jeb 1,9%, iespējams, nebūs Covid-19 sertifikāta decembra vidū.

Situācija pašvaldībās

Valsts kanceleja saņēmusi datus arī no pašvaldībām un to iestādēm, taču norāda, ka tie nav pilnīgi. Iesniegtie dati par 91 084 nodarbinātajiem liecina, ka prognozējamā vakcinācijas aptvere pašvaldībās 15. decembrī varētu būt vidēji 97,8%. Līdz 15. novembrim atstādināti (dīkstāvē esoši) ir 6809 nodarbinātie jeb 7,5%. Savukārt prognoze par pašvaldībās un to iestādēs un kapitālsabiedrībās nodarbināto skaitu, kuriem nebūs Covid-19 sertifikāta 15. decembrī, ir 2,2% jeb 1975 nodarbinātie.

KONTEKSTS:

Līdz 15. novembrim lielai daļai strādājošo bija jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam, bet līdz 15. decembrim valdība pagarināja pārejas periodu, līdz kuram var uzrādīt arī Covid-19 negatīvu testu, ja vakcinācijas kurss ir uzsākts, bet sertifikāts vēl nav iegūts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt