Līdz ceturtdienai var paust viedokli par pāreju uz vasaras laiku

Vēl līdz ceturtdienai iedzīvotāji var piedalīties Eiropas Komisijas organizētajā aptaujā par pāreju uz vasaras laiku.

Regulāra pāreja uz vasaras laiku lielākajā daļā Eiropas valstu tika ieviesta 20. gadsimta 60. un 70. gados, bet kopš 1996. gada Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs noteikta vienota vasaras laika skaitīšana – no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Kopš pērnā gada novembra sabiedrisko iniciatīvu platformā jau vairāk nekā 4000 iedzīvotāju ir parakstījušies par atteikšanos no pārejas uz vasaras laiku. Savukārt Eiropas Komisijas aptaujas anketu iespējams aizpildīt Eiropas Komisijas mājaslapā, kur atrodama arī anketa latviešu valodā.

Valdis LipskisMadara Fridrihsone
  Pagājušajā nedēļā lēmumu par atteikšanos no pulksteņlaika maiņas divas reizes gadā pieņēmusi Igaunijas valdība. Eiropas Komisijas ierosinātās iedzīvotāju aptaujas mērķus komentē Ekonomikas pārstāvis Valdis Lipskis: “Eiropas Komisija ir ierosinājusi aptauju, lai apzinātu iedzīvotāju viedokļus par vasaras laiku un pastāvošo kārtību, proti, laika grozīšanu divreiz gadā. Ņemot vērā tos viedokļus, kas tiks pausti no iedzīvotāju puses vai arī no dalībvalstu pusēm, mēs varētu atteikties no vasaras laika vai arī saglabāt pastāvošo kārtību.

  Eiropas Savienībā šo jautājumu reglamentē direktīva, līdz ar to direktīva ir piemērojama arī visās dalībvalstīs. Visā Eiropas Savienībā notiek vienota pāreja no vasaras laika uz ziemas laiku divreiz gadā.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti