Līdz ar Viļņas – Daugavpils vilciena maršrutu cer uz lietuviešu tūristu pieplūdumu

Jau šī gada decembrī varētu sākt kursēt vilciens Viļņa – Daugavpils - tā sola VAS “Lietuvos Geležinkeliai” jeb “Lietuvas dzelzceļš”. VAS “Latvijas dzelzceļš” jau ir informēts par šo maršrutu, šobrīd rit organizatoriskie un saziņas darbi, lai šāds vilcienu reiss, kas savulaik jau ir bijis, varētu tikt atjaunots.

Līdz ar Viļņas – Daugavpils vilciena maršrutu cer uz lietuviešu tūristu pieplūdumuSilvija Smagare
Par jauno vilcienu maršrutu Viļņa- Daugavpils kaimiņvalsts mediji sāka ziņot jau šovasar. Tā ir VAS “Lietuvos Geležinkeliai” jeb "Lietuvas dzelzceļš" iniciatīva.

Patlaban no Daugavpils un uz Daugavpils staciju iekšzemes un arī ārvalstu pārvadājumu jomā ir tikai pa vienam maršrutam. Reiss uz Viļņu būtu pieprasīts, un par to jau sāk interesēties potenciālie pasažieri,

atzīst “Latvijas dzelzceļa” Daugavpils stacijas darbinieki.

Interese ir. Patlaban no Daugavpils ir tikai satiksme uz Rīgu, divi reisi no rīta un viens vakarā, un pārdienās uz Minsku, atzinīgi topošo vilcienu maršrutu vērtē “Lietuvos Geležinkeliai” partneri “Latvijas dzelzceļš”.

Tas, pirmkārt, būs ieguvums “Latvijas dzelzceļam”, saka šī uzņēmuma pārstāvis Māris Ozols.

“”Latvijas dzelzceļš” priecājas, ka mūsu infrastruktūra tiek izmantota," norāda Ozols. “Līdz ar to, ņemot vērā mūsu infrastruktūras maksas aprēķināšanas shēmu, jo vairāk pa mūsu sliedēm brauc, jo mazāka ir šī maksa. Lai arī ceļš līdz Daugavpilij no Lietuvas puses nav tik garš pa Latvijas teritoriju, ja Lietuvas puse izvēlas attīstīt šo maršrutu, mēs par to esam tikai esam priecīgi,” bilst Ozols.

Vilciens maršrutā Viļņa - Daugavpils būs sava veida restarts, jo pirms vairākiem gadiem šāds reiss dzelzceļa pasažieriem jau bija. Patlaban vilciens no Viļņas brauc tikai līdz Turmantas stacijai Lietuvā. Lai atjaunotu satiksmi līdz Daugavpilij, kas būtībā pagarina šo maršrutu tikai par padsmit kilometriem, jāveic virkne pasākumu, apliecina “Latvijas dzelzceļa” tehniskās inspekcijas pārstāvis Andris Dunskis.

“Šādi reisi ir bijuši, taču tie ir pārtraukti. Ir pagājis ļoti daudz laika, ir mainījušies daudzi apstākļi gan tehniski, gan juridiski. To mājasdarbu, kas jāveic Lietuvas pārvadātājkompānijai, ir pietiekoši daudz. Gan jāizvērtē dažādi drošības riski, gan apkalpošanas jautājumi, gan jaudas jautājumi ir jārisina,” norāda Dunskis.

“Lietuvos Geležinkeliai” jeb “Lietuvas dzelzceļš” pasažieru pārvadājumus posmā Viļņa- Daugavpils sola uzsākt jau decembrī, potenciālie pasažieri Daugavpilī šo iniciatīvu atbalsta.

Šāds vilciena maršruts būtu izdevīgs gan daugavpiliešiem, gan pasažieriem no kaimiņvalsts, saka gan iedzīvotāji, gan arī Daugavpils tūrisma informācijas centrā strādājošie.

Pēc statistikas no 10%, kas ir ārvalstu tūristi Daugavpilī, 4% ir tieši lietuvieši.

Proti, lietuvieši ir iecienījuši pilsētas apskates ekskursijas, interesējas par jauno ekskursiju “Daugavpils pa tramvaja logiem”, kā arī labprāt dodas apskatīt Daugavpils cietoksni. Pēdējā laikā lietuvieši ļoti bieži sāk braukt uz mūsu Šmakovkas muzeju.

Lai vilciena reiss posmā Viļņa - Daugavpils varētu notikt, patlaban izveidota darba grupa, kurā ir abu kaimiņvalstu dzelzceļa uzņēmuma pārstāvji, un vēl ir virkne pasākumu, kas jāveic, lai reisu varētu atklāt.

“Ir jāvienojas par biļešu tirdzniecību, viņiem ir jānodrošina konduktori, kuri spēs runāt latviski. Lai arī tas posms nav pārāk garš, tomēr viņiem ir jāspēj runāt valsts valodā. Daudzas ir tādas formālas tehnikas lietas, kas viņiem ir jāsakārto,” piebilst Ozols.

Pēc publiskotās informācijas, visticamāk, jaunais reiss posmā Viļņa-Daugavpils varētu sākties jau decembra vidū.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt