Līdz ar Smiltenes robežu paplašināšanu cer uz investīciju piesaisti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Smiltenes novada pašvaldība apsver iespēju paplašināt pilsētas robežas. Tas varētu notikt, pilsētā iekļaujot apkārtējos ciemus, kas jau šobrīd tai ir ļoti tuvu. Diskusijas gan ir vēl tikai pašā sākumā, un jautājums vairāk saistīts ar saimnieciskiem un infrastruktūras jautājumiem, kā arī investīciju piesaisti.

Pilsēta aug, un infrastruktūrai ir jāattīstās, tādēļ jautājums par pilsētas robežu paplašināšanu nonācis pašvaldības dienas kārtībā, pauda Smiltenes novada pašvaldības izpilddirektors Andris Lapiņš.

Pilsētā varētu iekļaut vairākus ciemus, ar kuriem jau šobrīd ir kopīga infrastruktūra.

Kā viens no piemēriem ir ciems Silva, kas sākas uzreiz aiz pilsētas. To ar pilsētu jau saista kopīga ūdensapgāde un kanalizācijas tīkli. Līdzīgi ir arī ar pārējām apdzīvotajām vietām, kas piekļaujas pilsētai – Vidzemes ciemu, Kalnamuižu un Grotūzi. Daļa uzrunāto smilteniešu un ciemu iedzīvotāji par šādu ieceri gan vēl nav dzirdējuši un nav jautājumā iedziļinājušies, bet pašlaik pret to arī neiebilst.

“Nekas slikts jau tas nav. Lai ir kopā,” pauda Silvas iedzīvotāja Maira.

“Droši vien. Kāpēc ne? Jo cilvēku pie mums daudz, ir darba vietas, dzīvokļu trūkst Smiltenē. Lai būvē jaunas mājas, teritorija būs,” zināja teikt smilteniete Janīna Ķergalve.

“Kāpēc ne? Lai attīstās! Domāju, ka labi,” sacīja smilteniete Laima.

Šobrīd Smiltenē dzīvo aptuveni piecarpus tūkstoši iedzīvotāju. Pilsētai kļūstot lielākai, iedzīvotāju skaits palielināsies, un tas esot viens no magnētiem, kas piesaista uzņēmējus, uzskata pašvaldībā. Paplašināšanās iecere arī saistīta ar pilsētas infrastruktūras attīstības projektiem.

“Pilsētai kā tādai droši vien vieglāk piesaistīt investīcijas, finansējumu. Tāpēc patlaban runājam par to, bet šis process nebūs ātrs un patlaban ir uzsākts tikai diskusiju stadijā.

Tas nebūs ne šogad un, visticamāk, arī ne nākamgad,” norādīja Lapiņš.

Procesu plānots organizēt paralēli teritorijas plānojuma izstrādei, kas jāizdara līdz 2025.gada beigām, tāpēc jautājums ir vēl tikai pašā diskusiju sākumā. Vēl arī notiks sarunas ar iedzīvotājiem un citām iesaistītajām pusēm.

Jautājums par pilsētas robežu paplašināšu kļuvis arī aktuāls, jo pašvaldībā ir pieņemts lēmums apvienot pagastu pārvaldes, kas ir tieši pie pilsētas.

Tikmēr Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā norādīja, tā neuzrauga un neierobežo pašvaldībām paredzētās tiesības mainīt pilsētas robežas, tā ir tikai pašvaldību kompetence. Tomēr, ja kāds to apstrīdēs, tad ministrija pievērsīs pastiprinātu uzmanību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti