Valmieras novada pašvaldības policijas velopatruļas inspektores neslēpj, ka par iespēju šo darbu pildīt arī uz velosipēdiem ir ļoti apmierinātas un labprāt izmanto.
Novada pašvaldības policijas vecākā inspektore Dace Šmite sacīja: “Ar šiem riteņiem nenogurst, jo šie ir elektroriteņi. Piemēram, pirmdien arī bija gadījums, ka mēs dežurējam divas sievietes velopatruļā, un, braucot augšā pa Valmieras Gaujas tiltu, mēs ļoti viegli uzmināmies, un varēja just, ka cilvēki bija patīkami nošokēti, cik sievietes veikli var uzbraukt kalnā.”
Savukārt Valmieras novada pašvaldības policijas inspektore Viktorija Bergmane piebilda: “Šī ir mana pirmā velopatruļa, taču pagaidām – jā, viss ir ļoti labi. Iepriekš esmu patrulējusi, pārvietojoties ar kājām. Iesaku arī pārējiem kolēģiem izmantot šo iespēju – svaigs gaiss, silts laiks un sportiskas aktivitātes.”
No 40 pašvaldības policijas darbiniekiem Valmierā aptuveni 10 ir izrādījuši interesi pildīt dienesta pienākumus, pārvietojoties arī velosipēdu. Galvenā priekšrocība strādāt šādi esot tas, ka var nokļūt vietās, kur ar automašīnu nav iespējams piebraukt. Tas arī ir iemesls, kādēļ jau pirms vairākiem gadiem šādas velopatruļas izveidotas arī Kuldīgā, Smiltenē un Rīgā.
Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Kaspars Šabāns pastāstīja: “Ja nav lietus vai ļoti karsts, tad velopatruļa brauc reizi dienā. Viņiem ir attiecīgi sadalīts maršruts – vienu dienu tā var būt pastaigu taka Kuldīgā, kas ir iecienīta un vairākus kilometrus gara. Nereti tur tiek lietots alkohols, pastaigas ar suņiem un tā tālāk.”
Tikmēr Smiltenes novada pašvaldības policijas priekšniece Egija Cekula norādīja: “Ir pagājuši astoņi gadi. Šobrīd ir tā, ka tos elektrovelosipēdus izmantojam šad tad vasaras sezonā. Tas ir retākos gadījumos, varētu teikt, ka īpašos – vai tie ir kādi svētki, vai zināmas vietas, kur cilvēki sākuši vairāk atpūsties.”
Toties galvaspilsētā velopatruļas darbā vairāk tiek iesaistītas skolēnu vasaras brīvlaikā. Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis sacīja: “Vasarā, kad skolās ir brīvlaiki, tad attiecīgi mēs šos darbiniekus, kuri pārējā periodā strādā pie skolām, iesaistām velopatruļās. Pārsvarā tiek piesaistīti parkiem, promenādēm, kādām citām lielākām teritorijām, kur ar kājnieku patruļām būtu grūti visu teritoriju regulāri apsekot.”
Rīgas pašvaldības policija iecerējusi nākotnē izveidot arī tādu policistu patruļu, kuras darbinieki pārvietotos ar elektroskrejriteņiem. Šobrīd gan šīs idejas ieviešanu apgrūtinot ielu kvalitāte.