Līdz ar salu uz grants autoceļiem atceļ transporta masas ierobežojumus

Iestājoties ziemai raksturīgiem laika apstākļiem un salam, uz grants autoceļiem tiek atcelti šķīdoņa dēļ ieviestie autotransporta masas ierobežojumi, informē valsts AS “Latvijas Valsts ceļi”.

Patlaban īslaicīgie masas ierobežojumi ir spēkā desmit ceļu posmos: piecos Latgalē, četros – Zemgalē un uz viena – Pierīgā. Janvāra sākumā šādi ierobežojumi bija ieviesti vairāk nekā 70 grants autoceļu posmos.

Īslaicīgie transporta masas ierobežojumi šķīdoņa dēļ tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Šķīdonis uz grants ceļiem iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos ziemā, kad, sniegam un ledum kūstot, uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās.

Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz daudziem valsts vietējiem un dažiem reģionālajiem autoceļiem tiek ieviesti pagaidu satiksmes ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Šāda prakse ir vispāratzīta, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem valsts autoceļu tīklā aicina informēt “Latvijas Valsts ceļu” Satiksmes informācijas centru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti