Līdz ar mammu no dzīvokļa izliek 12 gadus vecu meiteni

Bez drēbēm, mācību grāmatām un mantām - jau vairāk nekā nedēļu tā dzīvo 12 gadus veca skolniece, kuras mammu viņas tētis izlicis no dzīvokļa, vēsta Latvijas Televīzija. Abu vecāku šķiršanās un strīds par īpašuma atstāšanu kulmināciju sasniedza, kad zvērināta tiesu izpildītāja klātbūtnē dzīvoklim nomainītas atslēgas. Bērna māte uzskata, ka tādējādi pārkāptas bērna tiesības, īpaši tāpēc, ka šķirtais vīrs ir arī  valsts amatpersona - viņš strādā Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldē.

Staņislava Pundura šķirtā sieva apstaigā iestādes, iesniedzot sūdzību par bijušā vīra un meitas tēva rīcību. Viņu laulība šķirta pasen. Pēdējos deviņus gadus Tatjana Vasiļevska ar meitu divatā dzīvoja Brīvības gatvē, dzīvoklī, kas iegādāts laulības laikā. Pagājušajā trešdienā, iepriekš par to brīdinot, vīrs nomainīja dzīvokļa atslēgas - tiesa viņam devusi tādas tiesības. Taču bez mājām palika arī meita.

"Bērnam nav iespējas mācīties, pārģērbties, nekā," saka meitenes mamma Tatjana Vasiļevska. Viņa uzskata, ka problēmas risināšanā iniciatoram jābūt bijušajam vīram. "Jāzvana ir bērna tēvam. Viņš principā pretlikumīgi izlika meitu uz ielas. Savas pilnvaras pārkāpa arī zvērināts tiesu izpildītājs," uzskata Tatjana Vasiļevska.

"Jā, tas ir likumīgi, jo viņas tēvs teica, ka viņa jebkurā brīdī var atnākt pēc mantām vai dzīvot pie viņa. Jā, tas ir emocionāli, bet tāds ir mūsu darbs," norāda zvērināts tiesu uzpildītājs Rolands Veinbergs.

Tatjanas Vasiļevskas šķirtais vīrs uzsver, ka tiesāšanās par sievas izlikšanu ilgst gadiem, tāpat kā tiesas ceļā ticis risināts jautājums par saskarsmes tiesībām ar meitu. Viņš meitu aicina dzīvot pie sevis.

"Bija komisija, apskatījās, atzina, ka viss ir labi, man ir atsevišķa istaba bērnam. Jā, viņa dotajā situācijā cieš," saka meitenes tētis Staņislavs Pundurs.

Rīgas bāriņtiesā jārisina vidēji 200 šādi gadījumi ik gadu, kad divi pieaugušie nespēj vienoties un strīdā tiek ierauti bērni.

"Tiesa ir izvērtējusi, šobrīd vecāki ir atbildīgi, viņi abi zināja, kāds ir tiesas nolēmums. Vajadzēja visus argumentus izteikt tiesā," norāda Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētājs Aivars Krasnogolovs.

Tatjana Vasiļevska uzskata, ka, līdz ar viņu no dzīvokļa izliekot arī bērnu, šķirtais vīrs pārkāpis bērna tiesības un īpaši uzsver to, ka viņš strādā darbu, kur tiesību ievērošana ir ļoti svarīga. "Policijas darbiniekam ir jāievēro likums," pauž Tatjana Vasiļevska.

Bijušais vīrs saka - viņš joprojām gaida zvanu no meitas mātes. "Es gaidu! Bija brīvdienas, bet man zvana tikai viņas radinieki un lamā tā vietā, lai to visu risinātu," saka Staņislavs Pundurs.

Likums par dzīvojamo telpu īri nosaka, ka nepilngadīgi bērni nevar tikt izlikti no dzīvojamās telpas, nenodrošinot viņus ar citu dzīvošanai derīgu platību. Bērna tētis piedāvā istabu pie sevis, bet meitene grib dzīvot ar mammu, savukārt mamma ir izlikta ar tiesas lēmumu. Tatjana Vasiļevska 16.novembrī vērsās ģenerālprokuratūrā, lūdzot šo tiesas sprieduma izpildi apturēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti