Līdz ar kriminālatbildības paplašināšanu «alimentu fonds» varētu vērsties pret 200 parādniekiem gadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēc Saeimas pieņemtajiem Krimināllikuma grozījumiem, kas Uzturlīdzekļu garantiju fondam ļaus vērsties policijā pret ļaunprātīgiem alimentu nemaksātājiem arī bez tiesas sprieduma, fondā paredz, ka ik gadu varētu vērsties pret aptuveni 200 parādniekiem.

Uzturlīdzekļu garantiju fonda Juridiskās nodaļas vadītāja Linda Sparāne portālam Lsm.lv skaidroja, ka iepriekš fonds uzturlīdzekļus izmaksāja, tikai balstoties uz tiesas spriedumu, taču līdz ar jauno Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumu, kas stājās spēkā šā gada februārī, fonds pats var lemt par izmaksu.

Arī kriminālatbildība parādniekiem iepriekš varēja iestāties tikai par izvairīšanos no tiesas nolēmuma pildīšanas.

Savukārt līdz ar izmaiņām Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā nu papildināts arī Krimināllikums, paredzot atbildību par izvairīšanos no fonda lēmuma pildīšanas. Tas nozīmē, ka policijā varēs vērsties ne tikai vecāks, kurš uztur bērnu, bet arī Uzturlīdzekļu garantiju fonds.

Būtiski gan ir tas, ka vērsīsies pret tiem alimentu parādniekiem, kuri ļaunprātīgi izvairās no lēmuma pildīšanas par uzturlīdzekļiem. Piemēram, ja vecāks nenodrošina uzturlīdzekļus, bet tajā pašā laikā iegādājas kādu kustamu vai nekustamu mantu.

Sparāne lēš, ka līdz ar jauno normu fonds varētu vērsties aptuveni pret 200 parādniekiem gadā. Iepriekš šādu iesniegumu skaits no vecāku puses bija mērāms dažos desmitos.

Tāpat Uzturlīdzekļu garantiju fondā cer, ka šādas izmaiņas Krimināllikumā darbosies preventīvi un veicinās alimentu maksāšanu. Nemaksātājus varēs saukt pie kriminālatbildības, kā sodu piemērojot īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti