Līdz ar jauniem noteikumiem nedēļas laikā pieķer sešus nelegālos pārvadātājus

Jūlijā stājoties spēkā jauniem noteikumiem, kuri atvieglo nelegālo pārvadātāju identificēšanu un sodīšanu, aizvadītajā nedēļā policija pieķērusi jau sešus nelegālos pasažieru pārvadātājus, intervijā Latvijas Radio norādīja Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš. 

Pieķertajiem nelegālajiem pasažieru pārvadātājiem ne tikai nebija atļaujas šādiem regulārajiem pārvadājumiem, bet tie arī nebija noformēti kā regulārie pārvadātāji. Pazīmes gan liecināja par regulāru pasažieru vadāšanu.

Šie pārvadātāji pieķerti vienā no populārākajiem pasažieru maršrutiem Rīga – Ogre. Kopumā atbildīgajām institūcijām esot zināmi populārākie šādu nelegālo pārvadājumu maršruti.

Autotransporta direkcijā cer, ka jaunie Ministru kabineta noteikumi būtiski risinās situāciju, jo tajos norādīta konkrēta kārtība, kā tiek organizēti braucieni. Tādējādi tas dod iespēju daudz ātrāk secināt, vai ir pārkāpums, kā arī apturēt vai anulēt licenci.

Godiņš arī aicina pašiem iedzīvotājiem būt aktīvākajiem un ziņot par nelegālajiem darboņiem, jo viņu pakalpojumu izmantošana var radīt virkni nepatīkamu seku.

Nelegālie pārvadājumi kropļo statistiku par pieprasījumu.

„Iedzīvotāji riskē ar to, ka var samazināties intensitāte, pakalpojumu pieejamība,” norāda Godiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti