Līdz ar jaunā likuma prasībām Rīgas būvvalde audzē štatus; citas pašvaldības nogaida

Kopš rudens Būvniecības likumā ieviestās jaunās prasības dažās pašvaldībās likušas ar šo gadu algot papildu speciālistus. Visvairāk tas izmaksās Rīgas budžetam, no kā būvvaldes darbinieku algām šogad atvēlēs par 568 tūkstošiem eiro vairāk nekā pērn. Par šo naudu gan kāpinās esošo speciālistu algas, gan veidos jaunas štata vietas.

Rīgas būvvaldes budžets šogad būs par gandrīz 800 tūkstošiem eiro lielāks nekā pērn, sasniedzot jau 3,7 miljonus eiro. Lauvastiesa jeb trīs miljoni eiro nonāks darbinieku makos un tiks samaksāti nodokļos.

Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs algu fonda kāpumu par gandrīz 570 tūkstošiem eiro skaidroja ar izmaiņām Būvniecības likumā, kas būvvaldēm uzliek virkni jaunu pienākumu. 

Rīgas Būvvaldes izdevumi (eiro)

Atlīdzības:

  • 2014.gadā -  2 490 335  
  • 2015.gadā -  3 058 672
    (arī veselības apdrošināšana darbiniekiem, kam ir dzīvības un veselības apdraudējums, pildot darba pienākumus)
  • Starpība  -   568 337
     

Kopējais budžets:
 

  • 2014.gadā - 2 912 101  
  • 2015.gadā - 3 707 068
  • Starpība    -  794 967

Viņš minēja, ka, piemēram, saskaņā ar jauno likumu tagad arī dzīvokļi pēc renovācijas jānodod ekspluatācijā, tas nozīmē, ka vismaz 3000 gadījumu jāapseko objekts, jāsagatavo dokumentācija. Tāpat jaunajā likumā noteikts, ka arī būvdarbu laikā atbilstoši būvuzraudzības plānam būvinspektoram jāapseko objekts nozīmīgākajos būvdarbu brīžos, kas arī nozīmē papildu darbu, uzsvēra Vircavs.

Rīgā arī vairākiem speciālistiem, tostarp būvinspekcijas priekšniekam, cels algas. Informācija Rīgas domes mājaslapā liecina, ka pašlaik tās ir ļoti atšķirīgas – inspektoriem no 600 līdz 1700 eiro «uz rokas», bet būvvaldes vadītājam – ap 2400.

Tikmēr citās lielajās pilsētās vēl iztiek bez algu un darbinieku skaita kāpuma. Liepājas būvvaldes gada budžets ir ap pusmiljonu eiro. Būvvaldes vadītāja Agrita Kulvanovska saka – par resursu palielinājumu domājot, taču pašlaik iztiek ar esošo darbaspēku, turklāt ar jūliju daļu funkciju pārņemšot Būvniecības valsts kontroles birojs.

Līdz veco māju pārbaudēm, kas noteiktas likuma jaunajā versijā, gan pagaidām netiek, šonedēļ Saeimas komisijā izteicās Kulvanovska.

„Tas mums ir ārkārtīgi liels slogs šobrīd,” atzina Kulvanovska. Viņa skaidroja - ja būvniecība notiek pakāpeniski, resursus var sadalīt, bet ekspluatācijā esošo ēku skaits aug ar katru gadu un, lai plānveidīgi tās kontrolētu, jābūt lieliem resursiem, „tā kā pagaidām tikai reaģējām uz sūdzībām”.

Arī Jelgavā par inspektoru aicināšanu darbā pašlaik nedomā, atzīst būvvaldes vadītāja Inita Dzalbe. Viņa skaidroja, ka būvniecības apjomi Jelgavā nebūt nav tādi kā Rīgā, bet būvvalde mēģina nodrošināt būvniecības kontroli, pārkārtot darbu, lai katrā svarīgākajā būvniecības procesa brīdī inspektori būtu klāt.  

Lielākajās pašvaldībās būvvalžu speciālistu algas pēc nodokļu nomaksas ir no 700–800 eiro inspektoriem līdz 1450 eiro vadītājiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt