Panorāma

Valsts policijai jaunas automašīnas

Panorāma

Panorāma

Līdz ar aukstāku un sausāku laiku prognozē gripas izplatību

Līdz ar aukstāku un sausāku laiku prognozē gripas lielāku izplatību

Latvijā aizvadīto nedēļu laikā reģistrēti vairāki desmiti ar gripu saslimušo, un vairākiem pacientiem bijusi nepieciešama ārstēšanās stacionārā. Līdz šim vislielākā gripas izplatība novērota Rīgā, taču speciālisti pauž pārliecību, ka līdz ar aukstākiem un sausākiem laikapstākļiem, gripas izplatība vēl tikai pieaugs.

Jau vairākas nedēļas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) no ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm ievāc un apkopo datus par gripas izplatību. Latvijā tā patlaban vēl ir zema – saslimšana atklāta 37 cilvēkiem. Neviens no viņiem nebija potējies pret gripu.

Cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, maziem bērniem un tiem, kuriem gripa izraisījusi plaušu karsoni, bija vajadzīga mediķu uzraudzība.

"Līdz šim ir stacionēti deviņi pacienti tieši ar gripu. Rīgā, Jēkabpilī un Rēzeknē. Un viens ir stacionēts ar gripas izraisītu pneimoniju. Tie ir gan pieaugušie, gan bērni," pastāstīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

No tiem divi bērni vecuma grupā līdz četriem gadiem slimnīcā ievietoti pagājušajā nedēļā.

Tikmēr Infektoloģijas centrā, kas ir valstī vadošā ārstniecības iestāde infekcijas slimību ārstēšanā, līdz šim ar gripu stacionēti četri cilvēki. Visi nesen izrakstīti mājās.

"Pacienti ir izārstēti, bet viņiem visiem bija hroniskas slimības. Trīs un pat vairāk. Un tāpēc viņi arī saslima tik smagi. Ne tikai pneimonijas, tur ir arī hronisko slimību saasinājumi.

Gripu mēs nedrīkstam novērtēt par zemu. Gripas vīruss divus gadus ir bijis ļoti nospiests,"

norādīja Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.

Līdz šim lielākā gripas izplatība fiksēta Rīgā. Sūdzības par akūtiem augšējo elpceļu infekcijas simptomiem ģimenes ārsti saņem arvien biežāk. Bet ne katram pacientam veic analīzes. Gripai raksturīgi, ka tā sākas pēkšņi – cilvēkam kļūst auksti, kāpj temperatūra, sāp galva un lauž kaulus.

"Cilvēkiem visas augšējo elpošanas ceļu infekcijas visbiežāk ziemas laikā asociējas ar gripu. Bet vīrusi, kas izraisa augšējo elpošanas ceļu infekcijas ir simtiem. Tikai viena no šīm infekcijām ir gripa. Protams, tā ir pati smagākā. Vissmagāk tā skar cilvēkus, kuriem jau ir hroniskas slimības," pastāstīja ģimenes ārsts Andris Baumanis.

Viena no biežāk novērotajām komplikācijām – pneimonija jeb plaušu karsonis.

"Nav noslēpums, pēc statistikas, tajā laikā, kad Latvijā ir gripa, strauji pieaug vidējā mirstība.

Šie cilvēki nenomirst no gripas. Viņi nomirst no hronisko slimību saasināšanās," norādīja Baumanis.

Speciālisti prognozē, ka, iestājoties sausākiem un vēsākiem laikapstākļiem, gripas izplatība vēl pieaugs. Vīruss varētu būt īpaši aktīvs uz decembra beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti