Dienas ziņas

Atgādina par drošību Līgo svētkos

Dienas ziņas

Nometnē tiekas īpašie bērni no Latvijas un Lietuvas

Vasaras sezona – izaicinājums piejūras pašvaldību policistiem

Līdz ar atpūtnieku pieplūdumu Kurzemes piekrastē policijai vairāk darba

Sākoties atvaļinājumu sezonai un skolēnu brīvlaikam, aizvien pieaug atpūtnieku skaits pie jūras, un tas rada papildu rūpes pašvaldībām -  jārūpējas par sabiedrisko kārtību gan kāpu aizsargjoslā, gan pludmalē. Informatīvajām un aizlieguma zīmēm, arī katras pašvaldības policijas regulārajiem reidiem būtu jāveicina sabiedrības izpratne un atbildība.

Par sabiedrisko kārtību Pāvilostas novadā rūpējas trīs pašvaldības policijas inspektori. Vasaras sezonā īpaša vērība pievērsta jūras piekrastei, kas novada teritorijā ir vairāk nekā 50 kilometru garumā. Kā stāsta policijas priekšnieks, tad pēdējos gados cilvēki kļuvuši daudz apzinīgāki, arī vērīgāki un bieži vien ziņojot par pamanītajiem pārkāpumiem. Pērn par iebraukšanu kāpu aizsargjoslā sastādīti 19 protokoli, kas esot mazāk nekā iepriekš. “Pārsvarā cilvēki grib apstāties tuvāk jūrai. Viņi iebrauc pie pašas kāpas malas, lai redzētu jūru - sēd mašīnā un nesaprot, ka ir pārkāpuši kaut ko,” pastāstīja Pāvilostas novada pašvaldības policijas priekšnieks Aleksandrs Urtāns.

Pavisam nelielu - divarpus kilometru - pludmales un kāpu zonu līdzās Liepājai regulāri uzrauga arī Grobiņas pašvaldības policija.

Pagaidām būtiski pārkāpumi šeit neesot fiksēti, lai gan pavasarī nācies sastapties ar vandāļu sabojāto infrastruktūru publiskajā atpūtas vietā.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību vasaras sezonā, darbā pieņemti vēl divi inspektori. “Esam novērojuši, ka vasaras periodā darba slodze palielinās. Ir vairāk dažāda veida izsaukumu, cilvēki aktīvāk atpūšas, ir arī vairāk publisku pasākumu,” pauda Grobiņas novada pašvaldības policijas priekšniece Ieva Dalke.

Nīcas pašvaldības policijā atzīst, ka pagaidām situācija piekrastē esot mierīga, tiekot respektētas izliktās aizlieguma un informatīvās zīmes. Daudz satraucošāka situācija ir kaimiņos - Rucavas novadā. Atpūtnieku iecienītajā Papē un Nidā aizliegumi netiekot ņemti vērā. Šogad vien jau sastādīti 25 administratīvo pārkāpumu protokoli par iebraukšanu kāpu aizsargjoslā, konstatētas arī citas nelikumības. Pašvaldības policijā strādā divi inspektori, kuri  reidos piekrastē dodas pat vairākas reizes dienā. Vasaras sezonā būtu nepieciešami papildspēki, vismaz vēl viens inspektors, taču pagaidām to nav izdevies atrast.

“Trūkst finansējuma. Ja būs normāls finansējums, tad arī speciālisti būs atrodami. Es ceru, ka iekļausimies budžeta ietvaros un atradīsim speciālistu, kas šeit būs ar mieru strādāt,” pauž Rucavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Veits (“Novada attīstībai”).

Lai saudzētu trauslo piejūras vides zemsedzi, piekrastes novadu pašvaldību policijas inspektori aicina  arī sabiedrību būt aktīviem un ziņot par acīmredzamiem pārkāpumiem pludmales un kāpu zonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti