Līdz 8. februārim var pieteikties «ēnot» parlamenta deputātus un darbiniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ikviens skolēns, kurš vēlas iepazīt parlamenta ikdienu un būt klāt valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā, līdz 8.februārim var pieteikties Ēnu dienai Saeimā.

„Šogad jauniešiem būs iespēja piedalīties arī Satversmes pieņemšanas 95 gadu jubilejas svinīgajos pasākumos, kas Saeimas namā notiks šajā pašā dienā. No jūsu zinātkāres, uzdrīkstēšanās un vēlmes sasniegt savus mērķus ir atkarīga Latvijas nākotne. Aicinu jūs aktīvi iesaistīties un līdzdarboties Ēnu dienā parlamentā!” uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Ēnu dienā, kas šogad notiks 15.februārī, skolēni aicināti sekot Saeimas priekšsēdētājas I.Mūrnieces, Saeimas priekšsēdētājas biedra Gundara Daudzes, Saeimas priekšsēdētājas biedres Ineses Lībiņas-Egneres, Saeimas sekretāra Andreja Klementjeva, Saeimas sekretāra biedra Gunāra Kūtra un Saeimas deputātu darbam.

Skolēniem piedāvāta iespēja iepazīt Saeimas darbu, „ēnojot” arī parlamenta juristus, tulkus, protokola un sabiedrisko attiecību speciālistus, komisiju konsultantus, kā arī citus darbiniekus.

Ēnu dienā paredzēta tradicionālā Saeimas priekšsēdētājas uzruna Sēžu zālē, kā arī Ēnu dienas dalībnieku kopīgā fotografēšanās. Tāpat Ēnu dienas dalībnieki varēs apmeklēt komisiju sēdes un citus parlamenta plānotos pasākumus, kā arī apskatīt Saeimas nama reprezentācijas telpas.

Lai pieteiktos „ēnot” kādu no parlamenta deputātiem vai darbiniekiem, jāaizpilda Saeimas mājaslapā publicētā pieteikuma anketa. Tā kopā ar motivācijas vēstuli līdz 8.februārim jānosūta uz e-pastu [email protected]

Informācija par apstiprinātajiem Ēnu dienas dalībniekiem ar ziņām par to, kuru deputātu vai darbinieku „ēnos”, tiks publicēta pēc 8.februāra Saeimas mājaslapā Ēnu dienas sadaļā.

Parlaments „ēnām” savas durvis vērs jau devīto reizi. Saeima ir viens no populārākajiem “ēnu” devējiem mūsu valstī, un šo iespēju pēdējos gados izmantojuši jau vairāk nekā 1750 skolēnu no visas Latvijas.

Šī gada ēnu dienām pieteikušies jau 1600 uzņēmumi, kas tuvākajās dienās arī reģistrēs skolēniem pieejamās vakances. Pieteikšanos uzsākuši arī skolēni, potenciālie ēnotāji, un viņu pieteikumi tiks pieņemti līdz 9.februārim.

Projekta rīkotāju „Junior Achievement Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns stāsta, ka reģistrētas ap 5000 vakanču, uz kurām skolēni var pieteikties.

„Kas skolēniem vairāk patīk? Nozaru ziņā šobrīd vispieprasītākais ir aviotransports – piloti vai ar lidostu saistītie darbinieki, pieprasīta ir arī valsts pārvalde, augstākās izglītības joma, medicīna, slimnīcu darbība. Tur pieprasījums pat ir lielāks nekā piedāvājums, tā kā mēs aicinām medicīnas iestāžu speciālistus un darbiniekus reģistrēties, lai jauniešiem būtu iespēja redzēt, kas notiek aizkulisēs,” mudina Krievāns.

„Junior Achievement Latvija” valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta "Junior Achievement" karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darbavietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti