Panorāma

"Farmācijas neredzamā vara": vai kaut kas mainīsies?

Panorāma

"Liepājas metalurga" pastāvēšana izšķirsies šovasar

Vēlētāji var deklarēt dzīvesvietu līdz 5. martam

Līdz 5. martam var deklarēties pašvaldībā, kurā vēlēt vietvaru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Līdz pašvaldību vēlēšanām palikušas jau mazāk nekā 100 dienas, un tām jāsāk gatavoties ne tikai deputātu kandidātiem, bet arī vēlētājiem Un pirmais uzdevums ir pārliecināties, vai esat deklarējis dzīvesvietu teritorijā, kurā balsosiet. Ja nē, tad to vēl var izdarīt tikai līdz 5.martam.

Centrālās vēlēšanu komisijas novembrī veiktās vēlētāju aptaujas dati liecina, ka savā deklarētajā dzīvesvieta nedzīvo aptuveni piektā daļa jeb 20% aptaujāto vēlētāju. 38% gadījumu šo vēlētāju faktiskā un deklarētā dzīvesvieta atradās dažādās pašvaldībās.

Pašvaldību vēlēšanu kārtība paredz, ka vēlētājam ir tiesības vēlēt tajā pašvaldībā, kur ir viņa reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, tātad vēl tikai vienu nedēļu.

No 20. līdz 25.martam Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde sagatavos un vēlētājiem uz deklarēto dzīvesvietu nosūtīs vēstuli ar informāciju par vēlētāja iecirkni. Sākotnēji katrs vēlētājs tiks iekļauts tā iecirkņa vēlētāju sarakstā, kas domes ieskatā atbilst viņa deklarētajai dzīvesvietai.

Ja izvēlētais iecirknis vēlētāju neapmierinās, tad līdz 16.maijam būs iespēja to mainīt.

Rīgas ielās uzrunātie vēlētāji pauda gatavību piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Atgādināsim, ka pirms pašvaldību vēlēšanām dažas stundas dienā vēlēšanu iecirkņos var nobalsot iepriekš. Katram vēlētājam jābalso savā vēlēšanu iecirknī. Balsot varēs ne tikai ar pasi, bet arī ar personas apliecību.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 2017.gada 3.jūnijā, un tajās būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti