Līdz 22. septembrim var pieteikties par brīvprātīgajiem novērotājiem 14. Saeimas vēlēšanās

No piektdienas, 26. augusta, līdz 22. septembrim vēlētāji var izmantot iespēju pieteikties par brīvprātīgajiem novērotājiem 14. Saeimas vēlēšanās, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Krastiņa.

Pieteikšanās anketa pieejama CVK mājaslapā, sadaļā "14. Saeimas vēlēšanas/Vēlēšanu novērošana".

CVK pārstāve atzīmēja, ka brīvprātīgajiem vēlēšanu novērotājiem ir iespēja sekot līdzi balsošanai un balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirknī un pārliecināties, ka vēlēšanas iecirknī tiek nodrošinātas brīvi un godīgi, ievērojot tiesību aktos noteikto kārtību.

Lai vēlēšanu novērošanu veiktu atbildīgi, vēlēšanu novērotāji tiek aicināti pirms vēlēšanām iepazīties ar balsošanu un balsu skaitīšanu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem. Novērotāja pienākums ir nekavējoties mutiski vai rakstveidā ziņot par novērotajiem pārkāpumiem vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam vai citām atbildīgajām iestādēm.

Uzturoties vēlēšanu iecirknī, novērotāji ar savu uzvedību nedrīkst traucēt iecirkņa komisijas darbu, ietekmēt vēlētāju izvēli, paust savus politiskos uzskatus un veikt aģitāciju. Šādos gadījumos vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam ir tiesības izraidīt novērotāju no iecirkņa. Filmēt un fotografēt vēlēšanu iecirknī var tikai ar attiecīgu pilnvarojumu, skaidroja komisijā.

Piesakoties par brīvprātīgo vēlēšanu novērotāju, jāizvēlas vēlēšanu iecirknis, kurā vēlas novērot vēlēšanas.

CVK atzīmēja, ka par novērotāju nevar būt 14. Saeimas deputāta kandidāts. Tiesības novērot vēlēšanas vēlēšanu iecirkņos ir arī kandidējošo partiju vai partiju apvienību, CVK, pašvaldību vēlēšanu komisiju pilnvarotajiem novērotājiem, CVK un pašvaldības vēlēšanu komisijas locekļiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Lai novērotu vēlēšanas, nepieciešama attiecīgās institūcijas izsniegta pilnvara vai pārstāvniecību apliecinošs dokuments un personu apliecinošs dokuments, bet ieslodzījuma vietās – arī Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka atļauja.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, sestdienā, no plkst. 7.00 līdz 20.00. 66 vēlēšanu iecirkņos Latvijā būs iespēja nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas – pirmdien, 26. septembrī, ceturtdien, 29. septembrī, un piektdien, 30. septembrī, dažas stundas dienā. 14. Saeimas vēlēšanās būs iespēja balsot arī 81 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs un, uzturoties ārvalstīs, arī pa pastu. Pasta balsošanai no ārvalstīm jāpiesakās līdz 9. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti