Līdz 2018. gadam VUGD iegādāsies 93 jaunas tehnikas vienības

Ministru kabinets otrdien izdeva rīkojumu „Par ilgtermiņa saistībām Iekšlietu ministrijai speciālo ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei”, kas paredz piešķirt 25 502 243 latu 93 ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu iegādei laika posmā no 2014.līdz 2018.gadam, informēja iekšlietu ministrijā (IeM).

„Latvijas glābšanas dienestu tehniskā stāvokļa uzlabošana ir viena no Iekšlietu ministrijas prioritātēm. Ņemot vērā šobrīd ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbu veikšanā iesaistīto ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu ekspluatācijas ilgumu, nolietojumu, tehnisko stāvokli un skaitu, šobrīd Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta kvalitatīva pamatfunkciju izpilde ir apgrūtināta. Tāpat glābējiem jānodrošina atbilstoši darba apstākļi un jāuzsāk jaunu depo ēku būvniecība, rekonstrukcija vai renovācija, kas ievērojami uzlabos glābšanas dienestu operativitāti,” norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Lai nodrošinātu savlaicīgas un kvalificētas palīdzības sniegšanu, veicot ugunsgrēku dzēšanu un glābšanas darbus, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) laika posmā no 2014.līdz 2018.gadam plāno iegādāties 93 jaunas speciālo ugunsdzēsības un glābšanas transportlīdzekļu vienības 25 502 243 latu apmērā.

Iegādājoties jaunos transportlīdzekļus, tiks nomainīts 71 viens nolietots automobilis un papildu iegādāti 22 transportlīdzekļi, kas ļaus uzlabot VUGD funkciju veikšanu dažāda rakstura glābšanas situācijās, tai skaitā, uz ūdens un ķīmisko avāriju negadījumos.

Plānots iegādāties ugunsdzēsības autokāpnes un atopacēlājus, konteineru sistēmas, ugunsdzēsības autocisternas, glābšanas darbu automobiļus, ķīmisko avāriju automobiļus un ūdenslīdēju automobiļus.

Iegādājoties minētos speciālos transportlīdzekļus pakāpeniski, tiks veikta transportlīdzekļu pārdale starp ugunsdzēsības depo, lai optimāli tiktu nodrošināti visi izbraukumi uz ugunsdzēsības un glābšanas darbiem.

Tāpat Ministru kabineta rīkojums paredz piešķirt finansējumu 8 100 000 latu apmērā VUGD depo ēku būvniecībai, rekonstrukcijai vai renovācijai laika posmā no 2015.līdz 2017.gadam, kas savukārt nodrošinās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operativitāti un nodrošinās darbiniekus ar darbam piemērotiem apstākļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti